chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Wpływ interwencji WRPO 2014+ na zatrudnienie i rynek pracy w województwie wielkopolskim

Lingua: PL

Inviato da Beata Ciężka

Czy nasze projekty faktycznie pomagają polepszyć sytuację zawodową i życiową uczestników? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie warto sięgnąć do wyników badania zamieszczonych w raporcie Wpływ interwencji WRPO 2014+ na zatrudnienie i rynek pracy w województwie wielkopolskim.

Celem badania była ocena wpływu wsparcia udzielonego ze środków EFS w ramach Osi Priorytetowych (OP) 6, 7 i 8 WRPO 2014+ na zmianę sytuacji uczestników projektów pracujących w momencie udzielania wsparcia po 6 miesiącach od zakończenia udziału w projekcie.

Badanie pokazało, że w lepszej sytuacji na rynku pracy 6 miesięcy po opuszczeniu programu znalazło się 667 (17,1%) osób z próby. Po estymacji tej liczby na populację wynoszącą 17 091 osób (uczestników projektów) autorzy raportu stwierdzają, że poprawa sytuacji na rynku pracy wystąpiła u 2923 uczestników projektów.

Raport podaje wiele szczegółowych analiz dot. zmiany sytuacji zawodowej beneficjentów wsparcia np. że  426 uczestników badania (11,0%) zmieniło pracę na inną, wymagającą wyższych kompetencji, kwalifikacji lub wiążącą się z większą odpowiedzialnością lub uzyskało awans w pracy (estymując na pełną populację było to 1880 osób). Warto prześledzić również pozostałe wyniki…

Autore/i della risorsa: 
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
Data di pubblicazione:
Lunedì, 2 Marzo, 2020
Tipo di risorsa: 
Studi e relazioni
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn