chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Risorsa

Jalajälje kalkulaator

Lingua: ET
Document available also in: EN SL PL SK HU

Inviato da Altheo VALENTINI

Globaalse Jalajälje Võrgustiku (Global Footprint Network) poolt loodud isikliku jalajälje kalkulaator põhineb riikliku jalajälje arvestuse andmetel vastavalt valitud riigile. Riikliku jalajälje inimese kohta saab jaotada erinevatesse lõppkasutuskategooriatesse (toit, peavari, mobiilsus, tooted ja teenused) ja maatüüpidesse (mets, põllumaa, energia, kalandus ja karjamaa). Selle tulemuseks on maatriks, mis kasutab riigi keskmist tarbimisprofiili, et jagada ökoloogiline jalajälg nendesse erinevatesse kategooriatesse.

Isiklik kalkulaator arvestab küsimuste põhjal kas suurendada või vähendada selle maatriksi erinevaid osi võrreldes riigi keskmise käitumisega. Näiteks kui inimene väidab, et sööb veiseliha kaks korda rohkem kui riigi keskmine, siis tema „veiseliha” jalajälg kahekordistub, mis kajastub ümber arvutatud jalajälje üldises tulemust. Samuti keegi, kes väidab, et sööb väga vähe loomaliha, mis on vaid murdosa riigi keskmisest veiseliha jalajäljest, kajastub väiksemas üldises jalajäljes.

Hetkese seisuga on saadaval hiina, inglise, prantsuse, saksa, hindi, itaalia, portugali ja hispaania keeles. Riigispetsiifiliste kalkulaatorite loomiseks teeb Globaalse Jalajälje Võrgustik (Global Footprint Network) koostööd kohalike partneritega, et koguda piirkondlikke andmeid ressursside tarbimise kohta.

Autore/i della risorsa: 
Global Footprint Network
Data di pubblicazione:
Martedì, 4 Febbraio, 2020
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Risorse didattiche aperte
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn