chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Maanteeameti ennetustöö konverents keskendub juhi väljaõppe kvaliteedile

21/10/2015
Lingua: ET

Täna, 21. oktoobril toimub Rakveres Maanteeameti traditsiooniline liikluskasvatuse konverents, mis tänavu keskendub mootorsõidukijuhi väljaõppe rollile liiklusohutuses ning on suunatud sõidukijuhtide koolitajatele. Konverentsist võtab osa ca 150 autokoolide teooria- ja sõidu õpetajat üle Eesti. 

Maanteeameti ennetustöö osakonna juhtivspetsialisti Kai Kuuspalu sõnul on oluline rääkida liiklushariduse ja liiklusohutuse kontekstis juhikoolituse kvaliteedist Eestis.  „ Igal aastal lisandub meie teedele ca 15 000 uut juhti. Vaadates noorte juhtide liiklusõnnetuste analüüse ning rehabilitatsioonikoolitustele sattunute käitumismudeleid, on selge, et juhikoolitus peab muutuma tõhusamaks,“ selgitas Kuuspalu. Konverentsi eesmärk on ennetusosakonna juhtivspetsialisti sõnul väärtustada sõidu- ja teooria õpetajate rolli tulevaste juhtide ettevalmistamisel ning  pakkuda pedagoogidele uusi lahendusi  õppeprotsessi mitmekesistamiseks.

Konverentsil  jagatakse mootorsõidukijuhi väljaõppe rahvusvahelisi kogemusi ning infot muudatuste kohta Eesti seadusandluses.  Samuti räägitakse erinevatest pedagoogilistest õpikäsitlustest, andragoogi oskustest ning täiskasvanu koolitamise eripäradest. Lisaks sisuprogrammile on konverentsil ka messiala, kus tutvustatakse praktilisi võimalusi mootorsõidukijuhi väljaõppe rikastamiseks. 

Vähemtähtis ei ole ka Eesti mootorsõidukijuhi õpetajate kokkusaamise tähtsus, kuna selliseid üritusi, kus õpetajad kokku saavad ning valdkonnaarengute üle diskuteerivad, on Maanteeameti ennetustöö osakonna töötaja sõnul vähe. „Meile on väga oluline saada tagasisidet oma tööle juhikoolitust puudutavate regulatsioonide väljatöötamisel. Mitmest varasematel konverentsidel kõlanud mõttearendusest on tänaseks saanud seaduseparagrahv või määruse punkt,“ on Kai Kuuspalu ka tänavuse liikluskasvatuse konverentsi tulemuse osas optimistlik.

VI Liikluskasvatuse konverents toimub 21. oktoober 2015 Rakvere AQVA Konverentsikeskuses, Parkali 4.

Loe lisaks: http://www.mnt.ee/index.php?id=28657 

Foto: shutterstock

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn