chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

 
 

Risorsa

X Kartos aistra mokytis

Lingua: LT

Inviato da Elena Trepule

X karta, it vidurinysis vaikas šeimoje, nesulaukia deramo dėmesio, kurio galėtų būti verta dėl daugybės savo gerųjų savybių ir stipriųjų pusių, juolab, kad paskutinėms kūdikių kartos kohortoms išeinant į pensiją, o tūkstantmečio Y kartai dar tik ateinant į darbo rinką, X karta sudaro darbo pasaulio daugumą bei užima vadovaujančias pozicijas. Turėdami maždaug 20 metų patirties darbo rinkoje, jie turi potencialą užimti praktiškai visus vadovaujančius postus. Be to, tyrimai paneigia mitą, kad X kartos žmonės atsilieka technologijų valdymo srityje.  X kartos žmonės būdami vaikais ir paaugliais patyrė šaltojo karo įtampą, vėliau – terorizmo atakų siaubią ir ekonominį nuosmukį, o kartu išgyveno masinį internetinės ir socialinės žiniasklaidos pakilimą bei karjeras, šeimas bei pasaulėžiūrą pakeitusį informacijos amžiaus atsiradimą. Tai suformavo išskirtines šios kartos vertybes bei požiūrį į švietimą ir mokymąsi visą gyvenimą. Daugiau apie X kartos potencialą ir aistrą mokytis skaitykite straipsnyje.  

Autore/i della risorsa: 
Elena Trepulė
Data di pubblicazione:
Venerdì, 22 Novembre, 2019
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Articoli
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Ritratto di Vilija Lukošūnienė
    Ačiū Elenai už įdomų straipsnį, atkreipiantį dėmesį į gerąsias X (35 - 58 metų) kartos savybes. Straipsnis remiasi tyrimų duomenimis, taigi, tikėtina, kad aprašoma situacija ir tendencijos yra pagrįstos. Nors yra vienas kitas teiginys, dėl kurio norėtųsi diskutuoti, pvz., dėl smulkaus verslo savininkų investicijas į darbuotojų gebėjimų tobulinimą arba vyresnio amžiaus X kartos atstovų norą nuolat mokytis bei jų skaitmeninių kompetencijų lygį... 
    Nežiūrint šio noro (diskutuoti), straipsnį perskaičiau susidomėjusi,  džiaugiuosi jo publikavimu ir toliau laukiu gilių, prasmingų Elenos darbų.
  • Ritratto di Aušrinė Česnulienė
    Šis Elenos straipsnis ne pirmas, kurį skaitau ir jaučiu norą pakomentuoti. Atmintyje labai įstrigęs straipsnis apie žydinčius daugiamečius - perenialus, tačiau ir šis labai sudomino. Elena straipsnyje labai gražiai pateikė X kartos privalumus ir potencialą. Pati esu vadinamosios Y kartos atstovė, tad įdomu palyginti šią kartą su kitomis. Sutinku, kad skirtingoms kartoms būdingas skirtingas mąstymas, vertybės, elgesys, tad natūralu, kad pasitaiko ir nuomonių išsiskyrimo. Manau kiekvienam yra buvę atvejų, kai nesusikalbi su savo tėvais arba vaikais - gali pasirodyti, kad kalbama skirtingomis kalbomis. Tačiau tai ir žavi, kad kiekviena karta turi tik jai būdingų požymių, kurių gali nesuprasti kitų kartų atstovai. 
    P. S. ir aš pajaučiau norą prisijungti prie Vilijos ir diskusijos apie technologijų išmanymą :) :) :)