chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

 
 

Risorsa

Projekta "Ar cieņu pret pārtiku" ietvaros izstrādātie materiāli

Lingua: LV

Inviato da Ginta Salmina

Biedrība "Zaļā brīvība" DEAR projekta "Ar cieņu par pārtiku" ietvaros ir izstrādājusi dažādus vērtīgus materiālus gan latviešu, gan angļu valodās. Sagatavoto materiālu klāsts ir bagātīgs - grāmatas, video, animācijas filmas, interaktīvas spēles, tiešsaistes testi, un arī aplikācija. Tie balstās uz globālās izglītības pieeju un ir veidoti izmantošanai formālajā un neformālajā izglītībā. Materiālu saturs - pārtikas atkritumu mazināšana ar globālu skatupunktu un praktisku rīcību mūsu katra virtuvē. 

Pojekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par likumsakarībām starp pārtikas izmešanu atkritumos un ilgtspējīgas attīstības ekoloģisko un sociālo jomu, kā arī pilnveidot sabiedrības prasmes pārtikas atkritumu samazināšanai privātā patēriņā un mājsaimniecībās.

 

Projekts “Ar cieņu par pārtiku: Globālā pieeja pārtikas atkritumu mazināšanai neformālā izglītībā” (СSO-LA/2017/388-342) tika īstenots kopā ar sešām partnerorgnizācijām: Lietuvas Patērētāju institūtu, Igaunijas kooperatīvo mājokļu biedrību asociāciju apvienību, InfoCons patērētāju asociāciju no Rumānijas, Bulgārijas aktīvo patērētāju nacionālā asociāciju, Patērētāju izglītības un informēšanas centru no Horvātijas un Bangladešas patērētāju asociāciju.

Autore/i della risorsa: 
Biedrība "Zaļā brīvība"
Data di pubblicazione:
Giovedì, 1 Novembre, 2018
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Risorse didattiche aperte
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
 • Ritratto di Viktors Kaugija
  Jā, šobrīd diezgan liels apjoms pārtikas un nepārtikas preču nonāk atkritumos. Pareizi vai nepareizi... gan jā, gan nē! Manuprāt, šim procesam ir jābūt pareizāk regulētam un kontrolētam, tad arī būtu iespējams šādu produktu/preču mazāka izmešana atkritumos.
 • Ritratto di Anna Lasmane
  Agrāk nebiju aizdomājusies par to, cik daudz pārtikas nonāk atkritumos. Likās, ka minimāli,taču vakar izrevidējot ledusskapi sapratu, ka tā gluži nav. 
  Visefektīvākais veids, kā efektīvi iegādāties pārtiku bez pārpalikumiem ir plānošana. Brokastis, pusdienas, vakariņas un kāds veseligs našķis. Ar sarakstu ejot uz veikalu var iztērēt mazāk un arī atkritumos nekas nenonaks.
 • Ritratto di Aleksandrs Lange
  Ir labi, ka kāds ir uzņēmies iniciatīvu šādu materiālu izstrādē. Informēju savas skolas skolotājus par šādu materiālu pieejamību.