chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

 
 

Risorsa

Szablon Persona dla PowerPoint

Lingua: PL

Inviato da Sławomir Łais

Persona, technika stosowana w nowoczesnym marketingu, znajduje również szerokie zastosowanie w budowaniu szkoleń i projektów rozwojowych. Dzięki skupieniu się na kluczowych dla potencjalnego odbiorcy czynnikach - takich jak cele, wartości, problemy czy wyzwania, umożliwia dobre dopasowanie produktu szkoleniowego oraz sposobu jego promocji do potrzeb osób uczących się.

Cechą charakterystyczną jest zbudowanie wyimaginowanej postaci, która uosabia cechy osób, do których kierujemy szkolenie. Postać ta, choć nie jest realna, otrzymuje imię, nazwisko, zdjęcie. Dzięki temu łatwiej myśleć o niej jako o osobie, która ma swoje frustracje, nadzieje lub wyznaje okreslone wartości - łatwiej pozostać przy kluczowych dla podejmowanych przez tę osobę decyzji. 

W efekcie narzęzie pozwala "wejść w buty" klientów po to, by przygotować rozwiązanie, które jest klientom bliskie i zrozumiale komunikowane.

Szablon PowerPoint zawiera układ slajdu przygotowany do uzupełnienia o informacje przydatne w metodzie Personas (wystarczy dodać nowy slajd i wybrać odpowiedni układ). W prezentacji jest również przykładowy slajd.

Sama metoda jest powszechnie znana i opisywana - nasze autorstwo ogranicza się do doboru pól oraz zbudowaniu szablonu PowerPoint.

Interesują Cię nowe technologie w edukacji dorołych? Szukasz inspiracji i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Autore/i della risorsa: 
Sławomir Łais, Piotr Maczuga
Data di pubblicazione:
Mercoledì, 19 Giugno, 2019
Lingua del documento
Tipo di risorsa: 
Altro
Paese:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn