chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Calendario

Обука - Пристап до финансиска поддршка

Inviato da LJUPKA KJURKCHIEVA 4 mesi 22 ore fa

Venerdì 1 Novembre 2019
Skopje
,

Обука за пристап до финансиска поддршка од Централна Власт и Единици на локална самоуправа

Една поразлична обука, со предавачи од Македонија, со национално и интернационално искуство, советници од Општини и Претседатели на Општински совети.
Обуката е намената за здруженија на граѓани, активисти и формални и неформални групи кои сакаат да стекнат знаења и вештини за добиивање на грантови на отворнеи повици на Централата власт и единиците на локална самоуправа во Република Северна Македонија.
Обуката е планирана да биде еднодневна во Скопје, каде датумот ќе биде утврден во текот на месец Октомври 2019 година, по заокружување на најмалку 10 учесници.
Сите заинтересирани лица, здруженија и групи може да добијат повеќе информации со пријавување на интерес или поставување на прашање на нашиот маил: romalawyersmacedonia@gmail.com .
“There are two ‘i’s’ in Fundraising – they should stand for inspiration and innovation, not imitation and irritation.” - Ken Burnett
 

Lingua principale:
Tipo di evento: 
Evento di formazione professionale
Quota di partecipazione: 
No
Evento online: 
No
Organisé par: 
Roma Lawyers Association
Tipo di organizzatore: 
Altro evento
Informazioni di contatto: 
http://rla.org.mk
Gruppo di destinazione: 
Reti e organizzazioni dell'apprendimento degli adulti
Responsabili delle politiche
Tema trattato:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn