chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Piattaforma elettronica per l'apprendimento degli adulti in Europa

Newsroom

Igaunija, Latvija un Lietuva vienojas par akadēmiskās kvalifikācijas automātisku atzīšanu augstākās izglītības jomā

08/06/2018
Lingua: LV
Document available also in: ET EN

Šodien, 2018. gada 8. jūnijā, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un ministrijas eksperti piedalās Baltijas un Ziemeļvalstu izglītības ministru un augsta līmeņa pārstāvju apaļā galda diskusijā par izglītības kvalitātes nodrošināšanu straujajā pārmaiņu laikā, pedagogu atbilstošu sagatavošanu un pedagoga profesijas pievilcības sekmēšanu.

/lv/file/img2921002jpgimg_2921_002.jpg

Visās trīs Baltijas valstīs šobrīd tiek īstenotas apjomīgas reformas vispārējā izglītībā, pārskatot izglītības saturu, veicinot starppriekšmetu saikni, sekmējot skolēnu individuālos sasniegumus un iekļaušanu. Uzsākta pedagogu sākotnējas izglītības modernizācija un pastāvīgas profesionālās izaugsmes nodrošināšana. Lietuvā kā jaunie pedagogu metodiskā atbalsta centri ir noteikti Viļņas Universitāte, Šauļu Universitāte un Vītauta Dižā Universitāte Kauņā, savukārt Igaunijā - Tallinas Universitāte un Tartu Universitāte. Savukārt Latvijā jauno pedagogu sagatavošana pamatā koncentrēta Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē.

Baltijas un Ziemeļvalstu izglītības ministru un augsta līmeņa pārstāvju tikšanās laikā parakstīts arī trīs Baltijas valstu starpvaldību līgums par kvalifikāciju, kas saistītas ar augstāko izglītību, automātisku akadēmisko atzīšanu. Līguma mērķis ir atvieglot formālās izglītības dokumentu savstarpējās atzīšanas procedūru un tādējādi veicināt studentu mobilitāti, kā arī atvieglot informācijas apmaiņu starp Latviju, Igauniju un Lietuvu par to izglītības sistēmām.

Līguma pielikumā ietvertās kvalifikācijas bez papildu formalitātēm tiks automātiski uzskatītas par salīdzināmām ar tāda paša līmeņa kvalifikācijām citā Baltijas valstī. Līgums attiecas gan uz tām kvalifikācijām, kas nodrošina augstākās izglītības pieejamību, gan augstākās izglītības kvalifikācijām. Šis līgums neskar reglamentēto profesiju atzīšanu Baltijas valstīs, tomēr šī līguma noteikumi var veicināt lēmumu pieņemšanu par Baltijas valstīs iegūto kvalifikāciju atzīšanu profesionāliem mērķiem.

 

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Ritratto di Santa Majore
    Šādas vienošanās parakstīšana atbrīvo daudzus studentus un augstskolu pasniedzējus no galvas sāpēm par studiju proces, pielīdzināšanu un citiem birokrātiskajiem darbiem, kuri daudz paņem laiku, un traucē pievērsties vitāli svarīgākām lietām mācību procesa organizēšanā.
  • Ritratto di William Riley

    Well it is good signs in Education system as Ministers of Education and Research of Estonia, Latvia and Lithuania on automatic recognition of academic qualifications concerning higher education and signed agreement also. The law essay writers at Elite Assignment where students getting best law essay assistance at best price, are delighted to read that it will makes it easier for Estonian students to start studies in other Baltic countries.

  • Ritratto di Elmars Mezapuke
    Līdz ar to mācības visas Baltījas valstīs, tagad būs brīvi pieejamas un nebūs jāuztraucās par kredītpuknktu pārnešanu, kā arī nebūs jāuztraucas, ka kādu no kursiem neieskaita. Burvīgi!