chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Kuidas on EPALE seotud programmiga Erasmus+?

Erasmus+ on uus ELi 2014.–2020. aasta haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm, mille eesmärk on muuta omandatavaid kvalifikatsioone ja oskusi kvaliteetsemateks ja tööturu nõudlusele paremini vastavateks. See asendab varasemat elukestva õppe programmi ja (täiskasvanuhariduse) programmi Grundtvig.

Erasmus+ on mõeldud õpilastele, õpetajatele, vabatahtlikele, noorsootöötajatele ja algtasemel spordi korraldajatele. Lisaks rahastab see haridusasutuste, noorteorganisatsioonide, ettevõtete, kohalike ja piirkondlike omavalitsuste ning valitsusväliste organisatsioonide vahelist koostööd ning liikmesriikides tehtavaid reforme haridus- ja koolitussüsteemide ajakohastamiseks ja innovatsiooni, ettevõtlikkuse ja tööealiste töölesobivuse edendamiseks.

Programm Erasmus+ rahastab platvormi EPALE meetme 2 raames. EPALE rahastamise aluseks on programmile Erasmus+ aluse pannud määruse artikli 14 punkti 1 alapunkt b ning see keskendub täiskasvanute õppele ja kutseõppe täiendusõppele ja -koolitustele.