chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Čím sa platforma EPALE líši od programu eTwinning?

eTwinning je virtuálne miesto umožňujúce spoluprácu medzi školami, učiteľmi a žiakmi a organizovanie podujatí zameraných na profesijný rozvoj učiteľov. Cieľom platformy EPALE je rozvíjať internetovú komunitu pre odvetvie vzdelávania dospelých a odborníkov z tejto oblasti.

Prostredníctvom celoeurópskeho kalendára sa poskytujú informácie o kurzoch a podujatiach, ktoré by mohli zaujímať odborníkov na vzdelávanie dospelých. Platforma EPALE ponúkne aj širokú škálu užitočných vzdelávacích zdrojov, správ, podujatí a sieťových nástrojov, s kvalitným obsahom oceňovaným odborníkmi v odbore a preloženým do hlavných jazykov.

V tejto fáze sa nepredpokladá, že kalendár bude obsahovať podujatia pre učiteľov základných a stredných škôl ako v programe eTwinning, keďže platforma EPALE sa zameriava na koncových používateľov z prostredia vzdelávania dospelých. Taktiež je dôležité poznamenať, že iniciatíva EPALE nebude na rozdiel od programu eTwinning ponúkať možnosť družby tried, pretože v prípade dospelých neexistujú triedy ako v základnom a strednom školstve.