chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Blog

Tydzień Edukacji Migrantów na EPALE

25/04/2016
by EPALE Moderator
Tungumál: PL
Document available also in: EN FR DE NL PT RO IT EL SK FI SL LV HR CS LT DA SV HU ET BG MT

/nb/file/image2blogjpgimage2_blog.jpg

 

Obecny kryzys migracyjny uwydatnił kluczową rolę edukacji dorosłych we wspieraniu integracji i rozwoju umiejętności migrantów w całej Europie.

W celu wsparcia toczących się obecnie dyskusji i debat dotyczących tych zagadnień, platforma EPALE organizuje w dniach 25-29 kwietnia Tydzień Edukacji Migrantów.

Zapraszamy do śledzenia profilu EPALE na Facebooku i Twitterze, gdzie będą ukazywać się ciekawe zasoby i artykuły autorstwa ekspertów w tym obszarze. Aktualności można śledzić wpisując #epale2016.

Na platformie EPALE zorganizowana zostanie trzydniowa pisemna dyskusja w języku angielskim, podczas której będą Państwo mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami i pomysłami odnośnie edukacji migrantów w Europie. Każdego dnia będziemy się koncentrować na innym zagadnieniu:

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusjach, podzielenia się refleksjami odnośnie omawianych kwestii oraz do zapoznania się z opiniami innych członków społeczności EPALE i ekspertów w tym obszarze!

Edukacja migrantów jest bardzo popularnym tematem wśród społeczności EPALE. Na witrynie dostępne są różnorodne artykuły i zasoby na ten temat. Zapraszamy do zapoznania się z wymienionymi poniżej wybranymi tekstami na Blogu oraz zasobami.

Teksty na Blogu EPALE (tytuły podane są w języku, w którym opublikowano tekst)

 

Zasoby (tytuły podane są w języku, w którym opublikowano materiał)

 

Polecamy również zajrzenie do obszarów tematycznych Imigranici i Włączenie społecze, gdzie znajdą Państwo więcej interesujących tekstów na blogu, zasobów, aktualności oraz informacji o wydarzeniach!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 2 of 2
 • Daria Sowińska-Milewska's picture

  Kwestie migrantów bardzo często łączą się z "niewygodną" tematyką tolerancji, niedyskryminacji, zmiany postaw, koniecznosci edukacji nie tylko przybywających, ale też przyjmujących. Uczenie tych grup to wyzwanie dla edukatorów/edukatorek, trenerek/trenerów. Warto korzystać w procesie przygotowania do edukacji z zasobów EPALE - dotyczących np. metod. Można też wprowadzać elemnty nowych tchnologii i gier, choćby przy uczeniu języka. (sama miałam niedawno okazję zetknąc się z ciekawymi projektami z Niemiec dotyczącymi edukacji językowej migrantów)

   

 • Katrin Handler's picture

  Vielleicht auch interessant in diesem Zusammenhang:

  Wiener Charta - Für ein gutes Zusammenleben in Wien

  https://charta.wien.gv.at/site/

   

  Die „Wiener Charta“ ist eine Vereinbarung über die Regeln des Zusammenlebens und für einen guten, fairen und respektvollen Umgang miteinander. Sie wurde im Jahr 2012 in einem breiten Partizipationsprozess online und offline erarbeitet. 2015 bildet dieser Text die Grundlage dafür, das Thema „Respekt“ und das Zusammenleben in Vielfalt in Gesprächsgruppen zu diskutieren.