Skip to main content
Blog
Blog

EPALE fookuses: kunst ja kultuur täiskasvanuhariduses

15.-19. veebruarini avaldab EPALE asjatundjate artikleid, huvitavaid projekte ja kasulikke abimaterjale kunsti ja kultuuri kohta täiskasvanuhariduses.

EPALE art and culture

 

Google võib anda sulle 100 000 vastust. Raamatukoguhoidja võib anda sulle õige vastuse.​

Neil Gaiman

 

Kunsti- ja kultuuriasutused, näiteks muuseumid, raamatukogud ja galeriid mängivad olulist rolli täiskasvanuhariduses.

Suur osa täiskasvanuharidusest kunstis ja humanitaarteadustes toimub informaalses keskkonnas ja see kaldub olema rohkem keskendunud täiskasvanutele ja eakatele. Kunst ja humanitaarteadused edendavad kriitilist mõtlemist, ning aitavad õppijatel leida oma tee teadmiste juurde läbi ebakonventsionaalsete visuaalsete ja auditiivsete meetodite. Kunst võib samuti olla võimas sotsiaalse kaasamise vahend töötamisel sisserändajate, vähemuste ja teiste haavatavate rühmadega.

Samuti pakuvad muuseumid, galeriid, raamatukogud ja muud kultuuriasutused märkimisväärseid võimalusi informaalseks täiskasvanuhariduseks. Üks nende suurim eelis, kui tegemist on informaalse täiskasvanuharidusega, on see, et nad pakuvad õppijatele laia valikut võimalusi. Muuseumid, näiteks, on üks tähtsamaid keskkondi põlvkondadevahelise õppe jaoks, ning mitmete informaalsete täiskasvanud õppijate huvi muuseumide vastu ärkab pärast nende külastamist koos oma laste ja lastelastega.

15–19 veebruaril EPALE fookuses: kunst ja kultuur

Meile EPALE-st meeldib tähistada kunsti ja kultuuri olulist rolli täiskasvanuhariduses.

  • Viimastel aastatel on muuseumites ja teistes kultuuriasutustes kasutatud üha rohkem digitaaltehnoloogiat. EPALE temaatiline koordinaator Simon Broek küsitles Dimitra Christidou’d Põhjamaade pärandõppe ja loovuse keskusest selle kohta, kuidas see mõjutab muuseumis õppimist.

  • Margherita Sani Euroopa muuseumiorganisatsioonide võrgustikust (NEMO) kirjutas artikli muuseumide järkjärgulise ülemineku kohta säilitamise templitest avalikkuse kaasamise foorumiteks.

  • Meil on ka mõned postitused Ross Clarke’ilt – keeleõpetajalt, kes sageli integreerib kultuuri oma õpetamismeetoditega. Ära jäta vahele tema artiklit õpilastele kultuurikonteksti andmise kohta, et parandada nende keeleõppimist. Samuti vaata siit, kuidas keeleklassides saab kasutada küpsetamist.

  • Ära unusta vaadata neid 5 Erasmus+ edulugu, mis hõlmavad kunsti, kultuuri ja täiskasvanuharidust.

  • Tutvu selle lühivideoga lavastaja Patrick Krebsi kogemuse kohta personali liikuvusest Erasmus+ kaudu. Patricku õpilased on erineva taustaga ning on kas kodutud või vaimse puudega. Tema eesmärk on pakkuda neile turvalist kohta, kus nad saavad ennast väljendada.

 

Ära jäta vahele teisi suurepäraseid blogipostitusi, juhtumiuuringuid ja abimaterjale üle kogu EPALE kogukonna:

Blogid

 

Abimaterjalid 

Login (0)

Login or Sign up to join the conversation.

Viltu nota annað tungumál?

Skjalið er einnig til á öðrum tungumálum. Veldu eitt þeirra hér fyrir neðan.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Nýjustu umræður

Virk samfélagsleg þátttaka á efri árum og nám þvert á kynslóðir

Þegar litið er til lýðfræðilegra breytinga (demographic change) í Evrópu kemur í ljós að hlutfall eldra fólks í öllum Evrópusambandslöndunum er hátt og fer hækkandi. Þess vegna er afar áríðandi að boðið sé upp á hágæða námsefni, sem sniðið er að þörfum eldra fólks og að fólkið sjálft sé haft með í stefnumótun í símenntun og virkri þátttöku í samfélaginu. 

Meira