European Commission logo
Búa til notendanafn
Blog
Blog

EPALE Akademie: Kreativní myšlení – Jak to vypadá?

Zcela jistě jste už slyšeli nebo si také myslíte, že kreativní myšlení není pro každého. Ale je to opravdu tak?

Mě nikdy nenapadají dobré nápady, já prostě nejsem kreativní.“

„Rádi bychom začali nějaký nový projekt, ale nemůžeme najít žádný kreativní obsah.“

Mann steht vor einer Wand mit Zetteln.

Bildnachweis: Startup Stock Photos | Pexels.com

Zcela jistě jste už takové názory slyšeli nebo si také myslíte, že kreativní myšlení není pro každého. Ale je to opravdu tak? Opravdu nejsou někteří lidé kreativní? Nebo existují návody, jak se stát kreativním?

V tomto online tréninku zveme všechny společně s lektorkou Ilonou Arcaro a Dr. Solveif Randhahn k prozkoumání metod a technik, které mohou vést k prosazování kreativního myšlení a nápadů v souvislosti se vznikem inovativních projektů a produktů. Dále vás chceme naučit, jak připravit sebe a svůj tým na organizaci takového projektu.

Začátek

Trénink začíná díky představovací fázi (asi dvouhodinové), kde se pokusíte samostatně zpracovat svoje vlastní koncepty. Během této fáze si můžete vyměňovat zkušenosti s malou uzavřenou skupinkou na EPALE s ostatními účastníky. V úterý 27.04.2021 se bude konat od 10 do 13 hodin online přednáška, kde budete moct prodiskutovat a prohloubit svoje nápady. Při následném zpracování během workshopu budete mít ještě mnoho příležitostí k pokládání otázek a budete se moct podívat na již hotové projekty.

Žádost

Od této doby se budete moct ucházet o  místo v tréninkové skupině, a to pomocí formuláře na tomto linku (link je externí) na webové stránce národní agentury BIBB. K dispozici je 30 míst.

K žádosti budete potřebovat EPALE účet. Pokud ještě tento účet nemáte, můžete se zcela zdrama zaregistrovat.

Další informace k technickým požadavkům najdete rovněž na stránce národní agentury BIBB.

Uzávěrka žádostí je od 9.dubna 2021.

Náklady

EPALE Německo tento kurz sponzoruje. Proto je pro úspěšné žadatele bezplatný.

Certifikáty o účasti

Na požádání získají účastníci certifikát o účasti.

Vaši lektoři

 

 

Portrait von Ilona Arcaro (c) Arcaro.

Ilona Arcaro vede na TH Kolín oddělení Výzkum dalšího vzdělávání a vystudovala obor Vzdělávání dospělých na TU Kaiserlautern. Stěžejní body její práce spočívají  ve výzkumu učebních plánů, plánování a zajištění kvality nabídek dalšího vzdělávání. Obzvláště důležité je přitom umožnit účastníkům udržitelný přenos získaných kompetencí do pracovního života. Jako lektorka pořádá mimo jiné semináře v oblastech didaktické výstavby seminářů, digitálního učení, moderování diskuzí a přednášek, řešení konfliktů, projektového managementu, vedení hodnotících pohovorů, trénink vedoucích kompetencí a s vášní moderuje barcampy.

 

 

 

Portrait Solveig Randhahn (c) Randhahn.

Solveig Randhahn je vedoucí na Fakultě pro společenské vědy Univerzity Duisburg-Essen. Vystudovala Politické vědy, Španělskou filologii a Hospodářskou politiku a promovala na Univerzitě Münster. Vedle tématu financování a personálního managementu se především zabývá tématy kvality managementu a rozvoji studijních cyklů. Je nadšenou vědeckou a inovativní manažerkou a jako lektorka pořádá semináře  k těmto tématům na vysokých školách. V rozdílnosti perspektiv, způsobu myšlení a představ vidí živnou půdu pro aktivní rozvoj kreativity a inspirace.

 

 


Přihlaste se nyní!

Login (3)

Login or Sign up to join the conversation.

Viltu nota annað tungumál?

Skjalið er einnig til á öðrum tungumálum. Veldu eitt þeirra hér fyrir neðan.
Switch Language

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Nýjustu umræður

Virk samfélagsleg þátttaka á efri árum og nám þvert á kynslóðir

Þegar litið er til lýðfræðilegra breytinga (demographic change) í Evrópu kemur í ljós að hlutfall eldra fólks í öllum Evrópusambandslöndunum er hátt og fer hækkandi. Þess vegna er afar áríðandi að boðið sé upp á hágæða námsefni, sem sniðið er að þörfum eldra fólks og að fólkið sjálft sé haft með í stefnumótun í símenntun og virkri þátttöku í samfélaginu. 

Meira