chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Blog

Nemokamos užsienio kalbos pamokos ir „Duolingo“

12/02/2020
by Aušrinė Česnulienė
Tungumál: LT

Jau dvi savaites kiekvieną dieną dalį savo laiko skiriu ispanų kalbos pamokėlėms. Štai ir dabar baigiau pamoką ir dabar žinau, kad ispaniškai „verde“ reiškia žalią spalvą.

Nuo vaikystės svajojau pramokti ispanų kalbą. Man ji visada asocijavosi su saule, šiluma, šypsena ir geromis emocijomis. Buvau net ir lietuvių – ispanų pasikalbėjimų knygelę nusipirkusi, tačiau savarankiškas mokymasis ilgai netruko. Vien skaitymo metodo man neužteko – buvo sudėtinga teisingai ištarti užrašytus žodžius ir trumpas frazes. Sakote, galėjau ieškoti mokytojo? Ispanų dėstytojų mažame mieste ne tiek ir daug, o mokytis kalbų mokykloje - per brangu. Dabar, kai finansiškai galėčiau sau tai leisti, atrodo, kad neturiu laiko. Pažįstamas jausmas?

Noriu pasidalinti savo atradimu – programa „Duolingo“. Nors šia programa žmonės visame pasaulyje naudojasi jau daugiau nei 8 metus, aš ją atradau tik prieš porą savaičių. „Duolingo“ yra nemokama kalbų mokymosi platforma, kurios pagrindinis tikslas - pasiūlyti nemokamą kalbų mokymą pasauliui. 2019 m. lapkritį „Duolingo“ svetainė ir programėlė siūlė 94 skirtingus kalbų kursus 23 skirtingomis kalbomis, o šiuo metu turi daugiau nei 300 milijonų registruotų vartotojų.

Asmeniškai aš naudoju „Duolingo“ telefone. Programėlė siūlo žaismingą dizainą, yra plačiai prieinama: skirtingai nuo tradicinių užsiėmimų, mokantis „Duolingo“ pagalba,  nereikia konkrečių vietų, finansinių išteklių ir ilgų mokymosi valandų. Programos pagalba kalbos mokomasi skaitant, rašant, klausantis bei kalbant, kas yra efektyvu kalbos ugdymui.

Ispanų kalbos mokymasis man tarsi priklausomybė. Mokymasis linksmas, paremtas žaidimo principu. Pamokos suskirstytos į lygmenis, besimokantysis turi 5 širdeles-gyvybes. Padarius klaidą – netenki gyvybės, o įvykdžius papildomą pamoką – gauni papildomą širdelę. Tai pat galima uždirbti virtualių monetų, o „atrakinus“ naujus lygius - mokytis naujus žodžius, frazes ir gramatiką.

Labiausiai man patinka, kad naudojant „Duolingo“ galiu mokytis bet kur ir bet kada. Nereikia laukti tam tikros valandos, prie programėlės prisijungti galiu bet kada – kavos pertraukėlės metu, stovint ilgoje eilėje parduotuvėje, keliaujant autobusu ar tiesiog kada tik norisi.

Vienintelis trūkumas, kad programėlėje nėra lietuvių kalbos, tad ispanų mokausi anglų kalba. Kol kas tai nepatogumų nesukėlė, mokausi pradedančiųjų kursą, tad žodžiai ir sakiniai nėra sudėtingi. Tačiau mano mama nori pramokti anglų kalbą, tad jai programėlėje įjungiau anglų kalbos kursą, skirtą rusakalbiams - rusų kalbos ji mokėsi mokykloje. Norint, galima rasti išeitį.

Kalbos mokymosi virusu per dvi savaites užkrėčiau vyrą, mamą ir tris drauges! Išmėginkite naujos kalbos mokymąsi ir jūs! Žymus kalbininkas Frankas Smitas sakė: „Viena kalba atveria tau gyvenimo koridorių, o dvi kalbos atveria visas duris pakeliui.“

 

 

 

Tinklaraščio autorė - Aušrinė Česnulienė, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro darbuotoja, Neformaliojo suaugusiųjų mokymo koordinatorė Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete. Suaugusiųjų švietimo srityje dirba nuo 2012 metų. Įgijusi edukologijos bakalauro ir viešųjų ryšių magistro laipsnius. Nuo 2016 m. „Epale” komandos narė, ekspertė Marijampolės regione. 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 2 of 2
  • RASA POCEVIČIENĖ's picture
    Ir aš noriu mokytis! Ačiū, Aušrine, už tavo patirtį, mokantis "Duolingo". Ir aš buvau girdėjusi apie šią programėlę anksčiau, ir net ne vieną kartą, bet dabar tikrai noriu pabandyti. Turbūt tikrai suaugusiųjų švietime labai svarbus yra įtaigus žodis ir rėmimasis asmenine patirtimi. Sava arba kitų. Aišku, tokiam mokymuisi reikalingi būtų savivaldaus mokymosi gebėjimai - tokie, kaip pvz. gebėjimas kelti sau aktualius ir realius mokymosi tikslus, gebėjimas pasirinkti sau tinkamiausias priemones, būdus, save motyvuoti mokytis, kad pirmam sunkumui kilus, nesinorėtų visko mesti, ir netgi gebėjimas įveikti sunkumus. Kita vertus, kokybiška ir patraukli mokymosi aplinka, nesvarbu, kur ir kokia ji būtų, tarsi pati savaime skatina ir motyvuoja.     
  • Aušrinė Česnulienė's picture
    Mano tinklaraščio įrašas labai pozityvus, mokymasis žaidimo forma yra patrauklus, nenuobodus būdas žengti pirmuosius žingsnius naujos kalbos mokymesi. Tačiau norėčiau pridurti, kad programėlė yra skirta pradedantiesiems. Norint labiau pagilinti užsienio kalbos žinias vien programėle pasikliauti nereikėtų - kalbų mokymasis turėtų būti nuolatinis procesas, apimantis žmogišką kontaktą bei išteklių įvairovę.