chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Newsroom

Vznik nových centrier kariérneho poradenstva

13/01/2020
Tungumál: SK

Banskobystrický samosprávny kraj na svojej facebookovej stránke informoval o tom, že prostredníctvom Rozvojovej agentúry vyčlenil finančné prostriedky na projekt centier kariérneho poradenstva. V kraji ich vznikne až 13. Ich poslaním bude reflektovať aktuálne potreby trhu práce, potreby zamestnávateľov v tejto oblasti, vznik nových pracovných miest, sledovať ponuky štúdia na stredných školách v rámci kraja a všetky tieto informácie odovzdávať výchovným poradcom na základných školách.

Banskobystrický samosprávny kraj má dohodnutú spoluprácu s Poradenským centrom mladých Konekt vo Zvolene, z ktorého vznikne prvé poradenské centrum v rámci tohto projektu. Toto centrum už má vybudované vzťahy s niekoľkými zamestnávateľmi a školami. Ďalšie centrum vznikne v niektorom z južných okresov kraja a jeho cieľom bude spolupráca so školami a zamestnávateľmi v oblasti agropriemyslu.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn