chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Resource

Projekta "Ar cieņu pret pārtiku" ietvaros izstrādātie materiāli

Tungumál: LV

Posted by Ginta Salmina

Biedrība "Zaļā brīvība" DEAR projekta "Ar cieņu par pārtiku" ietvaros ir izstrādājusi dažādus vērtīgus materiālus gan latviešu, gan angļu valodās. Sagatavoto materiālu klāsts ir bagātīgs - grāmatas, video, animācijas filmas, interaktīvas spēles, tiešsaistes testi, un arī aplikācija. Tie balstās uz globālās izglītības pieeju un ir veidoti izmantošanai formālajā un neformālajā izglītībā. Materiālu saturs - pārtikas atkritumu mazināšana ar globālu skatupunktu un praktisku rīcību mūsu katra virtuvē. 

Pojekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par likumsakarībām starp pārtikas izmešanu atkritumos un ilgtspējīgas attīstības ekoloģisko un sociālo jomu, kā arī pilnveidot sabiedrības prasmes pārtikas atkritumu samazināšanai privātā patēriņā un mājsaimniecībās.

 

Projekts “Ar cieņu par pārtiku: Globālā pieeja pārtikas atkritumu mazināšanai neformālā izglītībā” (СSO-LA/2017/388-342) tika īstenots kopā ar sešām partnerorgnizācijām: Lietuvas Patērētāju institūtu, Igaunijas kooperatīvo mājokļu biedrību asociāciju apvienību, InfoCons patērētāju asociāciju no Rumānijas, Bulgārijas aktīvo patērētāju nacionālā asociāciju, Patērētāju izglītības un informēšanas centru no Horvātijas un Bangladešas patērētāju asociāciju.

Resource Author(s): 
Biedrība "Zaļā brīvība"
Publication Date:
Thursday, 1 November, 2018
Language of the document:
Type of resource: 
Open Educational Resources
Country:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 3 of 3
 • Viktors Kaugija's picture
  Jā, šobrīd diezgan liels apjoms pārtikas un nepārtikas preču nonāk atkritumos. Pareizi vai nepareizi... gan jā, gan nē! Manuprāt, šim procesam ir jābūt pareizāk regulētam un kontrolētam, tad arī būtu iespējams šādu produktu/preču mazāka izmešana atkritumos.
 • Anna Lasmane's picture
  Agrāk nebiju aizdomājusies par to, cik daudz pārtikas nonāk atkritumos. Likās, ka minimāli,taču vakar izrevidējot ledusskapi sapratu, ka tā gluži nav. 
  Visefektīvākais veids, kā efektīvi iegādāties pārtiku bez pārpalikumiem ir plānošana. Brokastis, pusdienas, vakariņas un kāds veseligs našķis. Ar sarakstu ejot uz veikalu var iztērēt mazāk un arī atkritumos nekas nenonaks.
 • Aleksandrs Lange's picture
  Ir labi, ka kāds ir uzņēmies iniciatīvu šādu materiālu izstrādē. Informēju savas skolas skolotājus par šādu materiālu pieejamību.