chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Blog

Sviatok kariérového poradenstva na Slovensku - Národná cena kariérového poradenstva 2019

04/10/2019
by Jakub Kraus
Tungumál: SK

Súťaž s názvom Národná cena kariérového poradenstva organizuje od roku 2009 Centrum Euroguidance a v posledných rokoch je partnerom tejto súťaže okrem Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku aj  Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry. Tento rok bude už 11. ročník tohto podujatia, ktoré sa stalo jedným kľúčových akcií slovenského Euroguidance centra a je každoročným míľnikom vo vývoji poradenskej komunity na Slovensku. 24. októbra 2019 sa v hoteli Saffron v Bratislave opäť zídu organizácie a jednotlivci pôsobiaci v oblasti kariérového poradenstva.

/en/file/screenshot2png-5screenshot_2.png

 

Konferencia je vynikajúcou príležitosťou k nadväzovaniu nových kontaktov, výmenu vlastných skúseností, nachádzaniu inšpirácií a námetov pre ďalšiu prax. Otvára priestor pre odbornú diskusiu a ocenením súťažných príspevkov motivuje do ďalšej práce.

Do aktuálneho ročníka súťaže bolo prihlásených 20 príspevkov. Témy príspevkov sú tento rok veľmi pestré.  Venujú sa napríklad pomoci pri uplatnení cudzincov na Slovensku, pomoci ľuďom so zdravotným postihnutím, mamičkám na materskej, mobilite školákov, či práci so sociálne slabšími komunitami. Kompletný zoznam príspevkov a viac informácií k nim je k dispozícii na webových stránkach Združenia pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry. Tento rok bude mať Národná cena aj silné medzinárodné zastúpenie. Okrem ocenených príspevkov zo Slovenska sú do programu zaradené aj prezentácie ocenených príspevkov z obdobného podujatia z Českej republiky, Maďarska, Srbska a Lotyšska. Aj z tohto dôvodu je učíte na čo sa tešiť.

Príbeh Národnej ceny kariérového poradenstva tak pokračuje ďalej a my sa tešíme na stretnutie s Vami 24. októbra v Bratislave.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn