chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Blog

EPALE fokus: Neformální a informální vzdělávání

04/06/2019
by Daniela Krtičková
Tungumál: CS
Document available also in: EN HR FR ET HU NL PL ES SL EL FI IT RO PT SV DE DA LV BG MT

/en/file/non-formal-and-informal-learning-epale-2Non-formal and informal learning EPALE

Non-formal and informal learning EPALE

V červnu a v červenci se na EPALE zaměříme na téma neformálního a informální vzdělávání.

Existuje mnoho důvodů, proč je téma neformálního a informální vzdělávání důležité:

  • Neformální a informální vzdělávání doplňuje formální vzdělávání, protože pokrývá potřeby nebo určité aspekty, které regulovaným institucím chybí.
  • Tyto formy vzdělávání jsou relativně dobrovolné a jejich konečným cílem je spíše čisté učení než stupeň dosaženého vzdělání.
  • Jedná se o flexibilní formy vzdělávání, které umožňují individualizovanější a cílenější učení.

Na EPALE bychom s Vámi rádi sdíleli přínosy a výzvy neformálního a informálního vzdělávání, stejně tak i inovace, nové metody a přístupy, příklady dobré praxe a případové studie úspěšných projektů v této oblasti.

Sdílejte své příběhy, případové studie, články a zdroje s komunitou EPALE nebo  se obraťte na svůj národní tým EPALE, abyste zjistili, jak se můžete zapojit!

Nezapomeňte se podívat na náš obsah týkající se neformálního a informálního vzdělávání na tematické stránce Neformální a informální vzdělávání.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 1 of 1
  • Irina SADAKOVA's picture
    There are a lot of discussions about how we learn languages. Recently researches and just teachers in Adult Education har found that it is not enough for adults to learn language by sitting only at the school bench. We realise it also by implementation of our ERASMUS project about flexible learning and interaction with our partners in Europe. So, the importance of non-formal and informal learning is crucial in second language learning in Adult Education. Irina Sadakova, Sundbyberg Adult Education, Sweden