chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Calendar

Drsné metódy otcov egyptológie - prednáška v rámci Košickej egyptologickej jesene 2019

Posted by Peter Maľa 2 months 2 vikur ago

Wednesday 11 December 2019
Košice
,

Centrum pre religionistiku a historické štúdiá, n. o. pozýva záujemcov na poslednú prednášku v rámci Košickej egyptologickej jesene 2019 s názvom Drsné metódy otcov egyptológie Mgr. et Mgr. Martina Odlera (Český egyptologický ústav, Univerzita Karlova, Praha).

Abstrakt prednášky: Metódy najväčších vykrádačov staroegyptských pamiatok predminulého storočia, ako boli Belzoni alebo Drovetti, sú všeobecne známe. Zameriame naopak pozornosť na niekoľkých egyptských archeológov 19. a začiatku 20. storočia, svetoznámych vo svojej dobe ako predstaviteľov vážnej vedy. Uplatňovali v jej mene postupy, ktoré sa síce považovali za správne, ale s ďalším vývojom archeológie začali vyvolávať rozpaky. V závere prednášky si povieme niečo o tom, ako vyzerá výskum v súčasnosti.

Mgr. et Mgr. Martin Odler je doktorandom a vedeckým pracovníkom Českého egyptologického ústavu FF UK v Prahe a členom správnej rady slovenskej nadácie Aigyptos. Venuje sa staroegyptskému spracovaniu a používaniu kovov, ale aj dejinám egyptskej archeológie.

Prednáškový cyklus z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

/is/file/cerehisegyptjesen2019prednaska4-01jpgcerehis_egypt_jesen2019_prednaska4-01.jpg

Event language(s):
Attending fee: 
No
Online event: 
Nei
Organised by: 
Centrum pre religionistiku a historické štúdiá
Organiser type: 
Other event
Contact details: 
info@cerehis.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn