chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Hírek

Metas priešintis lyčių stereotipams drauge su jaunimu

01/01/2019
létrehozta V.Zivile Jonyniene
Nyelv: LT

Ar žinote, kad įsigalėję lyčių stereotipai kenkia abiejų lyčių gerovei? Ar atkreipiate dėmesį, kaip plačiai stereotipai įsitvirtinę populiariojoje kultūroje – filmuose, muzikoje. Šie kanalai – ypač svarbi jaunimo gyvenimo dalis.  

Supratę, kaip svarbu atkreipti jaunimo dėmesį į lyčių lygybės ir kenkiančių stereotipų klausimą, Erasmus+ projekto “Shanarani” (Nr. 2017-2-ES02-KA205-009786) šešių ES šalių partnerystėje parengėme ir išbandėme jauniems žmonėms patrauklią mokomąją medžiagą, skirtą darbui su jaunimu lyčių lygybės klausimu.

Mokomoji medžiaga parengta apibendrinant tarptautinę gerąją praktiką; jos rengime dalyvavo ir jaunimas; pagrindas – filmų ir muzikos analizė, vaidyba, žaidimai.

Parengti trys vadovėliai (mokymų vadovai):

Faktai apie lyčių lygybę Europoje – pateikiami faktai ir informacija apie lyčių lygybę ir stereotipus 6 Europos šalyse, išryškinant aktualius lyčių skirtumų klausimus švietimo, užimtumo , ekonomikos ir žiniasklaidos srityse.
Vadovėlis “Filmai ir vaidyba” – jame analizuojami stereotipai ir jų reikšmės filmuose, teatre, vaidyboje. Tai puiki priemonė jaunimo darbuotojams, padėsianti sukurti įtraukias ir praktiniais pavyzdžiais praturtintas mokymosi aplinkas, skatinančias jaunimą domėtis lyčių lygybės klausimu ir atsikratyti stereotipų.
Vadovėlis “Muzika” – pateikiami metodai, kaip analizuoti muzikos kūrinius, siekiant išryškinti juose įpintus ir per juos platinamus stereotipus. Analizuojama muzikos industrija bei pateikiami metodai, kaip atsiriboti nuo stereotipų ir formuoti savo tikrąjį aš, perkurti vaidmens modelius visuomenėje.

Medžiagą rasite interaktyvioje platformoje shanarani.eu. Platforma yra atvira. Veiklas Lietuvoje koordinuoja Socialinių inovacijų fondas http://lpf.lt.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email