chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Hírek

Uuenenud tööklubi Eesti töötukassas.

06/11/2018
létrehozta Anu Harjo
Nyelv: ET

Kiirelt muutuv tööturg ja meie klientide ootused on pannud meid oma teenuseid ümber hindama. Alates 2019 aastast hangitava töövalmidust toetava teenusena on tööklubi eesmärk toetada inimeste mõtteviiside ja hoiakute muutmisprotsessi, mis aitab leida motivatsiooni tööotsinguteks ja tööalaste eesmärkide püstitamiseks. Tööklubisse on oodatud kõik inimesed, nii tööotsijad, erineva haridustasemega kui ka töötavad inimesed, kes soovivad teha muutuseid oma tööelus ja saada teadmisi tööturust, kandideerimisprotsessist ja töötamisega kaasnevatest õigustest ning kohustustest. Tööklubis suunatakse osalejaid analüüsima enda personaalseid isikuomadusi, arendada motivatsiooni muutusteks ja valmistatakse osalejaid ette tööturule sisenemiseks ning tööalase karjääri kujundamiseks.

Tööklubis osalemine aitab osalejaid ette valmistada aktiivseks tööotsimiseks, tööturul hakkamasaamiseks ja seal püsimiseks. Osalejad saavad interaktiivses vormis ülevaate tööturu hetkeolukorrast ja töötamise võimalustest, mis annab võimaluse jagada kogemusi ning saada tuge samas olukorras olijatelt ja juhendajalt.

Mis muutus?

Alates 2019 aastast ei hangi töötukassa enam motivatsioonikoolitusi, vaid tööklubil on nüüd kaks omavahel integreeritud suunda- motivatsiooni- ja karjäärisuund. Tööklubid komplekteeritakse vastavalt maakondade sihtgruppide vajadusele ja tellitakse kas karjäärisuunaline tööklubi või motivatsioonisuunaline tööklubi. Ühes tööklubis osaleb korraga 5-14 iinimest ja ühe tööklubi maht on sõltuvalt suunast ja sihtgrupi vajadusest 8-16 sessiooni. Tööklubi viiakse läbi vastavalt vajadusel kas kord või kaks nädalas ja üks sessioon kestab kolm tundi.

Tööklubi viiakse läbi klubilise tegevusena, mitteformaalse õppe meetodil, et kaasata osalejad aktiivselt tegevustesse. Läbitavad teemad on omavahelises loogilises seoses ja kombineeritud aktiivõppe meetoditega, mille tulemusena kujuneb osalejal terviklik arusaam tööturust, selle toimimise mehhanismidest, tööotsingust ning osaleja enda rollist selles protsessis. Kõige selle taustal toetatakse osalejate enesekindlust ja antakse tagasisidet.

Muutunud on ka nõudeid juhendajatele. Tööklubi juhib kõrgharidusega ja kutsega tööklubi juhendaja, kes juhendab osalejaid kogu tööklubi vältel, tagab usaldusliku ja toetava õhkkonna tekkimise, teemade integreerituse ja vastavuse grupi vajadustele. Tööklubi juhendajal on võimalus kasutada tööklubide sessioonidel erinevate teemade lõikes ekspertide ehk oma ala spetsialistide abi.

Tööklubis on kõikidel osalejatel võimalik harjutada tööle kandideerimist turvalises ja toetavas keskkonnas, saades head nõu nii juhendajalt kui ka teistelt grupiliikmetelt. Ühistel kohvipausidel saab jagada enda kogemusi ja kuulata teiste omi, mis omakorda annab võimaluse saada indu teiste õnnestumistest.

Alates 5. novembrist 2018 on riigihangete registris üleval tööklubi raamhange. Tutvu uuenenud tööklubi teenusega riigihangeteregistri kodulehel ja tule osale raamhankes, et saaksime edaspidi üheskoos pakkuda parimat tööklubi teenust. 

-- 

Anu Harjo on Eesti Töötukassa tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonna juhataja asetäitja

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email