chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Forrás

Studie: Vzdělávání zaměstnaných osob v ČR

Nyelv: CS

Megosztotta Tomáš Langer

Většina firem v ČR s více než 10 zaměstnanci zajišťuje zaměstnancům alespoň jeden kurz nebo školení ročně. Polovina přitom poskytuje pouze kurzy povinné. Z hlediska oborů podnikání poskytují i jiné než povinné kurzy a školení především firmy působící v oblasti peněžnictví a pojišťovnictví a IT. Nejsilnější vliv na to, zda firma poskytuje vzdělávání zaměstnancům, má velikost firmy.

To jsou hlavní zjištění právě zveřejněné studie Českého statistického úřadu zaměřené na oblast firemního vzdělávání. Jde o výsledky 5. vlny evropského šetření CVTS (Continuing Vocational Training Survey), jehož provádění nařizuje Evropská komise. Šetření probíhalo v roce 2016 a odráží stav z roku 2015.

Bližší informace a statistiky najdete v publikaci ČSÚ s názvem Vzdělávání zaměstnaných osob – 2015, která je online dostupná zdarma.

Pro více informací klikěte na https://www.hrnews.cz/lidske-zdroje/rozvoj-id-2698897/studie-vzdelavani-...

Forrásszerző(k): 
HR News
Közzététel dátuma:
szerda, 10 október, 2018
A dokumentum nyelve
Forrástípus: 
Tanulmányok és jelentések
Ország:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn