chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Blog

Nagranie Webinarium EPALE: Metoda biograficzna w działaniach edukacyjnych

26/09/2018
létrehozta Justyna Bednarz
Nyelv: PL

O co tak właściwie chodzi w metodzie biograficznej? Jak inspirować się materiałami biograficznymi? Jak wykorzystywać autobiografie? Zapraszamy do obejrzenia Webinarium EPALE: Metoda biograficzna w działaniach edukacyjnych. Podczas spotkania Ambasadorki EPALE, dr Monika Gromadzka i dr Monika Sulik, opowiadają o metodzie biograficznej i jej zastosowaniu w edukacji dorosłych. Pokazują przykładowe gry i materiały biograficzne (fotografia, wspomnienia, pamiętniki) oraz to, w jaki sposób można je wykorzystać (drzewo życia, moje wakacje, mapa życia). Zachęcamy do obejrzenia!Prezentacja do pobrania

dr Monika Gromadzka – andragog, wykładowca i tutor akademicki, trener, konsultant w zakresie efektywności osobistej. Pracownik Katedry Edukacji Ustawicznej i Andragogiki Uniwersytetu Warszawskiego, Członkini ATA i ESREA oraz Rady Redakcyjnej czasopisma naukowego „Studia Dydaktyczne”. Ambasadorka EPALE.

dr Monika Sulik – adiunkt, wykładowca akademicki. Prowadzi autorskie zajęcia dydaktyczne z zakresu przedmiotu biografia w edukacji. Certyfikowany trener i mentor akademicki. Od 2018 roku jest również sekretarzem redakcji czasopisma „Edukacja Dorosłych”. Ambasadorka EPALE.

Webinarium EPALE – cykl spotkań on-line, których celem jest wspieranie profesjonalnego rozwoju osób uczących dorosłych. Spotkania, kierowane do kadry edukacji dorosłych, są okazją do wymiany doświadczeń, a przez to do doskonalenia kompetencji zawodowych.

Zachęcamy do dołączenia do grupy dyskusyjnej „Laboratorium inspiracji andragogicznych”, moderowanej przez obie prelegentki! W grupie możesz zadać im pytanie, znaleźć inspirację lub polecić materiały do wykorzystania innym uczestnikom grupy.

Zobacz także:

Nagranie Webinarium EPALE: Kiedy czuję, że się edukuję? O animowaniu społeczności lokalnych

Nagranie Webinarium EPALE: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o europejskiej polityce uczenia się dorosłych, ale baliście się zapytać

Nagranie Webinarium EPALE: Zintegrowany System Kwalifikacji - zalety, możliwości i perspektywy

Webinarium EPALE: Ewaluacja nie musi być nudna! - nagranie

Webinarium EPALE: Nowoczesne technologie w aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną - nagranie

Wiarygodność trenera - by wizerunek szedł w parze z wiedzą merytoryczną – nagranie z webinarium

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 3/3 megjelenítése
 • Barbara Habrych képe
  Bardzo dziękuję za inspirujący materiał. Widać, że obie Panie są pasjonatkami metody biograficznej. Do swojego trenersko - tutorskiego repertuaru zabieram co najmniej trzy inspiracje:
  1. Balon - znałam tylko jako metaforę do zbierania oczekiwań przed szkoleniem. Doskonale jednak sprawdzi się jako metafora tego co nas przybliża i oddala od celu (zarządzanie zadaniami, planowanie, motywacja).
  2. Zdjęcia z dzieciństwa - świetny sposób na poznanie się, integrację zespołów, rozmowę o emocjach, o tym przez jakie "filtry" spostrzegamy rzeczywistość. 
  3. Moje życie jako metafora (kawa, makaron, cebula, itd...) - rozwój kreatywności, autorefleksji, rozwijanie poczucia sprawstwa, nadawanie znaczenia swojemu życiu. 
  Bardzo dziękuję!

 • Anna Dyjak képe
  Dziękuję Wam Moniczki za super spotkanie :) . Mam nadzieję, że będziecie dalej inspirować i zarażać Nas świetnymi materiałami w swojej społeczności :). Dodam również, że świetnie wypadło to webinarium i fajnie się uzupełniałyście. Myślę, że możecie pracować w takim duecie :) . Brawo !!!
 • Monika Gromadzka képe
  Aniu,
  bardzo Ci dziękuję za ciepłe słowa. Z Moniczką współpracuje się świetnie, bo mamy podobne spojrzenie na kwestie związane z edukacją dorosłych i podobny poziom energii :)
  Zapraszamy wszystkich do naszej grupy Laboratorium inspiracji andragogicznych!