chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Hírek

LU īsteno starptautisku projektu ar mērķi padarīt studiju procesu aizraujošāku un jēgpilnāku

11/09/2018
létrehozta Ingrida Muraskovska
Nyelv: LV

Latvijas Universitāte ir uzsākusi īstenot starptautisku projektu „Entrance to future education” – Karjeras centra pārstāvju izstrādātu projektu, kas 2018. gadā saņēma programmas “Erasmus +” finansiālo atbalstu. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Beļģijas (UC Leuven-Limburg; The Media & Learning Association (MLA)) un Polijas (University of Humanities and Economics in Lodz (AHE)) partneriem.

Pētījuma mērķis ir apkopot mācību metodes, kuras motivē, iedvesmo un aizrauj studentus un kuras attīsta 21.gs.darba tirgū pieprasītās prasmes, tādējādi paplašinot pasniedzēju rīcībā esošo mācību metožu klāstu. 

Metodes tiek apkopotas, gan aptaujājot studentus fokusa grupās, gan intervējot pasniedzējus. Projekts kopumā ilgs 2 gadus, un jau šī gada rudenī ir paredzēts izveidot tālākizglītības kursu, ko būs iespējams apmeklēt pasniedzējiem no visas Latvijas. Kursa apmeklējums būs bezmaksas. Jau šobrīd esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no vairākām augstskolām Latvijā, tāpēc visi interesenti ir laipni aicināti pieteikties tālākizglītības kursam, lai kopā padarītu studiju procesu aizraujošāku.


Papildu informācija:
Projekta „Entrance to future education” vadītāja Anda Paegle,
e-pasts: anda.paegle@lu.lv 

 

Avots: Latvijas Universitāte

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 9/9 megjelenítése
 • Ivo C képe
  Lieliskas metodes un nepacietību gaidu, kad būs pieejams tālākizglītības kurss, kuram varētu pieteikties!
 • Rihards Mālmanis képe
  izmantojot atbilstošas metodes augstskolās pasniedzēji, kuras studentiem personīgi patiks, būs, manuprāt, redzami daudz lielāki pozitīvi rezultāti. Kā arī topošajiem pedagogiem ļoti noderētu šādas zināšanas, kuras varēs pēc tam izmantot savās mācību stundās. 
 • Linda Trūle képe
  Bieži vien sabiedrībā izskan tas, ka studijas augstskolās ir bezjēdzīgas, ir svarīgs tikai dokuments, ko iegūs pabeidzot augstskolu, un tad rodas jautājums, kā šāds speciālists var pilnvērtīgi strādāt savā specialitātē?
   Tādēļ, es uzskatu, ka ir jānotiek pārmaiņām visos izglītības līmeņos, tai skaitā arī augstskolās, lai mācības būtu jēgpilnas. Līdz ar to šī projekta ieguvēji būs ne tikai augstskolu pasniedzēji, bet arī studenti un visa sabiedrība kopumā. 
  Balstoties uz OECD veikto pētījumu varu apgalvot, ka pastāv likumsakarības starp skolotāju izmantotām metodēm mācību procesā un skolēnu sasniegumiem, līdz ar to, jo jēgpilnākas mācības būs augstskolā, jo labāk sagatavotāki speciālisti.

 • Iveta Feldmane képe
  Atbalstāms projekts! Bieži vien ir dzirdēts tikai par skolotāju iespējām pilnveidot savu profesionālo pieredzi. Prieks, ka tagad iespēja paplašināt rīcībā esošo mācību metožu klāstu būs arī augstskolu pasniedzējiem!
 • Santa Majore képe
  Šāda apmācību apmeklēšana augstskolu pasniedzējiem ļautu nodot šo pieredzi tālāk arī citiem, jeb studentiem, kuriem strādājot savā profesijā, būtu iespējams šīs zināšanas izmantot praktiskā darbā. Uzskatu par ļoti noderīgu, bet vai pasniedzēju noslodze spēs panest to visu?
 • Aleksandra Araka képe
  Pētījuma mērķis ir apkopot mācību metodes, kuras motivē, iedvesmo un aizrauj studentus un kuras attīsta 21.gs.darba tirgū pieprasītās prasmes, tādējādi paplašinot pasniedzēju rīcībā esošo mācību metožu klāstu. 

  Balstoties uz šo, visi mēs zinām 21.gs. pieprasītās prasmes, bet kā no pedagoga/ pasniedzēja puses ir vienmēr vēlme uzzināt par strādājošām un interesantām metodēm, kuras būtu iespējams pielietot savā praksē. Lieliska iespēja apmeklēt šāda veida kursus!

 • Ilze Briža képe
  Šādi kursi pasniedzējiem būtu jāapmeklē obligātā kārtībā, par to darba devējiem vajadzētu pārliecināties. Tā ir kvalitātes celšana, ko novērtēs studenti, vienlaikus mācību procesam ir iespēja kļūt interesantākam un saistošākam. 
 • Līga Vecvērdiņa képe
  Ļoti pozitīvi, ka arī augstskolu pasniedzējiem ir iespēja bezmaksas apmeklēt kursus un uzlabot lekciju kvalitāti ar dažādām metodēm, kas studentiem būtu tuvāka un interesantāka par vienkāršu lekciju "nolasīšanu". Cerams, ka lekciju kvalitāte augs un studiju process kļūs tikai aizraujošāks!
 • Mairita Lankupa képe
  Manuprāt, pasniedzēji tikai iegūs apmeklējot šo kursu, pie tam, bezmaksas.  Apgūt interesantus pētījumus par mūsdienu zinātniskajām aktualitātēm  tepat Latvijā un pasaulē. Vairāk zināšanu  tas ir brīnišķīgi!