chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Blog

Góra lodowa - wypróbuj model na sobie!

17/08/2018
létrehozta Dorota BREGIN
Nyelv: PL

O wadze dbania o dobrostan własny i osób ze swojej grupy/organizacji przypominać raczej nie trzeba. Jest wiele narzędzi, które mogą pomóc w świadomym reagowaniu na ostrzegawcze reakcje organizmu. Reakcje, które łatwo przeoczyć jako symptomy szerszego problemu, często na poziomie całej grupy czy systemu.

Dziś przedstawiamy Wam model góry lodowej opracowany na podstawie materiałów Ruth Cross z kursu Creative Tools w centrum Ulex.

Model góry lodowej to narzędzie do myślenia systemowego, które ma pomóc osobie lub grupie odkryć wzorce zachowań, wspierające struktury i modele mentalne, które leżą u podstaw konkretnych wydarzeń.

WYPRÓBUJ!
Wybierz ostatnie zdarzenie, które uderza Cię jako pilne, ważne lub interesujące. Umieść je na szczycie góry lodowej z ilustracji i przejdź przez wzory, systemy i modele mentalne, dodając tyle, ile możesz wymyślić. Przydatne może być także poruszanie się pomiędzy poziomami, gdy myślisz o tym zdarzeniu.

Tekst oraz ilustracja opracowane przez Kingę Karp na podstawie materiałów edukacyjnych z kursu Creative Tools for Social Change, Ruth Cross, slajdy ze szkolenia, Ulex Project 2017.

Więcej materiałów z tego kursu przesyłamy osobom chętnym pocztą elektroniczną, prosimy pisać w tej sprawie na adres biuro@tea.org.pl

/hu/file/goralodowapnggora_lodowa.png

Zobacz także:

Pracujmy ze społecznościami

Edukacja antydyskryminacyjna i jej standardy jakościowe

Uważność

Jak nie zostać wojowniczką/wojownikiem ani męczennicą/męczennikiem w sprawie

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn