chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Forrás

Mokausi inovatyviai, aktyviai, kūrybiškai

Nyelv: LT

Megosztotta RASA POCEVIČIENĖ

Į besimokantįjį orientuoto mokymo(si) kontekste keičiasi ir ugdymo(si) proceso dalyvių vaidmenys, ir viso ugdymo(si) proceso organizavimas. Ugdymo(si) procesas ir išoriškai (t.y. pačių mokymų organizavimas, galimybė rinktis ir pačiam besimokančiajam konstruoti savo mokymąsi), ir viduje (t.y. į mokymosi procesą diegiant metodus, sudarančius palankesnes sąlygas besimokančiajam aktyviai dalyvauti, remtis savo patirtimi, analizuoti kitų patirtį, spręsti realias gyvenimiškas problemas ir pan.) turi tapti daug lankstesniu ir patogesniu pačiam besimokančiajam. Viena iš galimybių šioje situacijoje yra inovatyvių mokymosi metodų, kurie būtų orientuoti į besimokančiojo savarankišką mokymąsi visą gyvenimą, ugdytų jo kūrybiškumą, kritinį analitinį mąstymą ir savarankiško darbo gebėjimus bei įgūdžius, siekį nuolat integruoti teoriją ir praktiką, taikymas mokymo(si) procese.

Be to, prioritetai šiandien skiriami tiems ugdymo(si) metodams ir būdams, kurie sudaro galimybę ugdytis XXI amžiaus kompetencijas ir gebėjimus: kompleksinį problemų sprendimo gebėjimą, kritinį mąstymą, kūrybiškumą, emocinį intelektą ir t.t.

Forrásszerző(k): 
Rasa Pocevičienė
Közzététel dátuma:
vasárnap, 15 április, 2018
A dokumentum nyelve
Forrástípus: 
Egyéb
Ország:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1/1 megjelenítése
  • Julija MELNIKOVA képe
    Dėkodama straipsnio autorei už įdomią medžiagą norėčiau papildyti šią medžiaga mokymosi veikloje modeliu. Veiklos mokslo teorija, kuri praktines žinias traktuoja kaip slypinčias žinias. Jos, anot šios mokslo teorijos, gali būti išreikštos refleksyviu tyrinėjimu. Veiklos mokslo požiūriu, individo veikla paremta taisyklėmis ir asmeninėmis slypinčiomis veikimo teorijomis. Susidūręs su kuria nors situacija, žmogus vadovaujasi savo veikimo teorijomis, padedančiomis „sukurti“ veiksmą iš žmogaus išmokto įvairių koncepcijų, veiklos schemų, strategijų repertuaro. daugiau apie tai: Jucevičienė ir kt., 2010; Argyris ir kt., 1985.