European Commission logo
Fiók létrehozása
Resource Details
FORRÁS

Skill development in the platform economy

Nová štúdia Cedefop CrowdLearn sa zaoberá porovnávacou analýzou rozvoja zručností a postupov vzdelávania na pracovisku v rámci dvoch hlavných typov práce v online priestore: online freelancingu a mikropráce.

Štúdia využíva informácie o mikropracovníkoch získané z platformy Amazon Mechanical Turk s pôvodnou vzorkou online freelancerov CrowdLearn, ktorí boli podrobení skúmaniu na troch hlavných online pracovných platformách (Fiverr, Upwork, PeoplePerHour). Vo výskume sa porovnávajú typy a frekvencia využívania vzdelávacích aktivít na pracovisku a samoregulačné stratégie učenia sa, ktoré si osvojili tieto dva hlavné typy crowdworkerov.

Táto porovnávacia štúdia, ktorá je prvá svojho druhu na medzinárodnej úrovni, prináša ďalšie poznatky a politické odporúčania k tomu, ako podporiť vzdelávanie na pracovisku a rozvíjať zručnosti v ekonomike platforiem. Zdôrazňuje potenciál mikropráce ako životaschopnej cesty pre integráciu na trhu práce, doplnenie príjmu a možnosti rozvoja zručností pre pracovníkov. Podpora rozvoja zručností v rámci "dobrovoľnej" mikropráce by mohla byť pre EÚ vhodným politickým opatrením pri riešení hospodárskych následkov a obnovy po pandémii COVID-19.

Resource Details
skill development in the platform economy.
Szerző
Cedefop
Forrástípus
Tanulmányok és jelentések
Ország
Európa
A dokumentum nyelve
Angličtina
Resource media
skill development in the platform economy.
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!