chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Blog

Virtuální realita ve službách profesní integrace migrantů

01/07/2020
létrehozta Monika Smekalová
Nyelv: CS
Document available also in: FR EN DE

[Übersetzung (Französisch - Deutsch): EPALE Frankreich]

napsal Nicolas CONDOM, přeloženo z němčiny

Virtuální realita ve službách profesní integrace migrantů

Pro správnou integraci migrantů je důležité pracovní zařazení a pro správné pracovní zařazení je nezbytné naučit se jazyk hostitelské země. Pistes-Solidaires je od roku 2018 partnerem v projektu WORK-VR. Jedná se o projekt založený dánskou organizací VIFIN sloužící k využití virtuální reality pro získání jazykových znalostí a pro lepší integraci. Cílem je vytvoření E-Learningové platformy k naučení se jazykových a kulturních kompetencí, které jsou vyžadovány při zařazení migranta na pracovní trh. Jsou zde zastoupeny tři oblasti: pečovatelská služba v domovech pro seniory, hotelnictví a gastronomie a stavební sektor.

 

 

Tato platforma je propojena s obrovským prostředím virtuální reality. WORK-VR využívá automatické rozpoznávání řeči, které studujícím umožňuje procvičovat výslovnost a naučit se mluvený jazyk.

Tento dvouletý projekt byl vymyšlen díky partnerství mezi několika evropskými zeměmi: Dánskem, Francií, Itálií, Kyprem a Německem. Projekt WORK-VR se nyní nachází v závěrečné fázi přípravy, tedy před ověřením vynalezených nástrojů v praxi.

Všichni partneři si stanovili dvojitý úkol: zaprvé využití obsahů VR-prostředí, na kterém v současnosti VIFIN pracuje a dále překlad a kulturní přizpůsobení, což je pro každou zemi velmi podstatné a stávající účastníci tohoto partnerství si toto stanovili za cíl. Zároveň také každý partner vymýšlí obsah E-Learningové platformy, který bude k dispozici pro všechny partnery ve všech třech zmíněných odvětvích s podporou odborníků pro jazykové vyučování pro cizince a pro vzdělávání dospělých.

V návaznosti na tento vývoj bude v květnu 2020 v dánském městě Vejle probíhat vzdělávací kurz s pěti zástupci z každé země, kteří tam budou ověřovat vymyšlené nástroje na publiku o asi 40 lidech.

Jeden z prvních testů pro odvětví stavebnictví a péči o staré lidi se konal na začátku prosince na mezinárodním setkání na Kypru. Toto setkání udělalo na všechny zúčastněné velký dojem a ještě více je motivovalo k další práci na projektu, aby si ho mohli první účastníci vyzkoušet co nejdříve!

 

Další informace najdete na oficiálních stránkách projektu (https://www.work-vr.eu/nebo na jejich facebookové stránce (https://www.facebook.com/workvr)


Čtěte také další překlady francouzských autorů a autorek: 

Jasný cíl: Více Inkluze!  

PROFINT: Modely a zdroje ke vzdělávání a instruktáži účastníků, kteří se zabývají integrací přistěhovalců

Sociální integrace migrantů: Das MOOC EXULI je online!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1/1 megjelenítése
  • Alona Pronina képe
    All these VR technologies seems to be very popular these days, still not yet confirmed whether it helps to learn new things, or whether they are better than current methods.

    In my opinion these technologies are good when all other questions are solved:
    1) migrant is integrated in cultural environment from the very beginning - not living in a group of other migrants;
    2) migrant should all the day hear how locals are communicating, read in local language.