chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Forrás

Tallinna Ülikooli õpetajaks õppivate tudengite nõustamispädevus ja valmisolek nõustamistegevuseks

Nyelv: ET

Megosztotta Kadi Kass

Käesoleva magistritöö uurimisprobleem seisneb selles, et paljud õpetajad, kes on asunud erialasele tööle õpingute ajal, tunnevad, et nad vajavad enesetäiendust õpilaste nõustamise valdkonnas. Paljud tudengid töötavad juba õpingute ajal erialasel ametikohal ning puutuvad kokku koolielu argipäevaga. Lisaks ainetundide andmisele peab õpetaja õpilaste jaoks olemas olema, kui nad vajavad abi. Olenemata sellest, kui efektiivne on olnud õpetajate ettevalmistus põhiõppes, ei suuda ülikoolid valmistada tulevasi pedagooge ette kõikideks väljakutseteks, millega nad oma karjääri jooksul kokku võivad puutuda (Loogma, 2009).

Antud magistritöö eesmärk on välja selgitada, milline on Tallinna Ülikooli õpetajaks õppivate tudengite suutlikkus ja valmisolek kasutada igapäevaselt oma töös nõustamispädevust. Eesmärgi elluviimiseks sõnastati järgmised uurimisküsimused: kui kindlad on Tallinna Ülikooli õpetajaks õppivad tudengid enda suutlikkuses kasutada igapäevaselt enda töös nõustamispädevust? Milline on Tallinna Ülikooli õpetajaks õppivate tudengite valmisolek nõustamistegevuse läbiviimiseks? Milline on Tallinna Ülikooli õpetajaks õppivate tudengite nõustamiskogemus?

Eesmärgist lähtuvalt olid seatud uurimisülesanded: 1) anda teoreetiline ülevaade nõustamisest, õpetaja nõustamispädevusest ja eneseefektiivsusest; 2) planeerida empiiriline uuring ja koguda andmeid õpetajaks õppivate tudengite tundmuste kohta; 3) analüüsida empiirilisi andmeid.

Eesmärgi täitmiseks kasutati elektroonilist küsimustikku. Uurimistulemustest võib järeldada, et enamik tudengitest on täiesti kindlad, et nad on valmis arendama enda nõustamisalast pädevust võttes osa koolitustest ja konsultatsioonidest. Selgus, et suur osa uuringus osalenud haridustudengitest tunneb, et nad ei ole koheselt valmis nõustamistegevuse läbiviimiseks, kuna soovivad end selles osas esmalt täiendada.

Võtmesõnad: õpetajaks õppivad tudengid, nõustamispädevus, nõustamistegevus, eneseefektiivsus, valmisolek, nõustamiskogemus.

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Forrásszerző(k): 
Kertu Müür
Közzététel dátuma:
péntek, 31 május, 2019
A dokumentum nyelve
Forrástípus: 
Tanulmányok és jelentések
Ország:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn