chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Hírek

Žalia 2021−2027 m. „Erasmus+“ programa

03/02/2020
Nyelv: LT
burės

Briuselio universitete vykusiame EK suinteresuotų šalių susitikime kartu su ŠMPF darbuotojais dalyvavo keturi Lietuvos švietimo įstaigų atstovai: ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovė Jolita Butkienė (aukštojo mokslo sektorius), Prienų rajono savivaldybės administracijos atstovė Renata Pavlavičienė (bendrojo ugdymo sektorius), Kauno technikos profesinio mokymo centro atstovas Paulius Čepas (profesinio mokymo sektorius) bei šio straipsnio autorė, Panevėžio rajono švietimo centro atstovė Renata Jankevičienė (suaugusiųjų švietimo sektorius).  

Susitikime dalyvavo daugiau nei 700 Europos Komisijos, nacionalinių agentūrų, jaunimo, suaugusiųjų švietimo, aukštojo bei profesinio mokslo, nevyriausybinių organizacijų atstovų. Organizatoriams buvo svarbus kiekvienas: konferencijos dalyvius sveikino už programą atsakingi EK atstovai, „Erasmus+“ sėkmės istorijomis, pakeitusiomis jų gyvenimą, dalijosi studentai, neįgalieji, o savo idėjas apie tai, kokia turėtų būti naujoji „Erasmus+“ programa, visi dalyviai išsakė trisdešimtyje darbo grupių.

pradžia

EK kol kas neatskleidė visų 2021−2027 m. programos paslapčių, jie teigė, kad visose darbo grupėse išdiskutuotos temos bus apibendrintos, o išgrynintos idėjos papildys rengiamus dokumentus. EK jau dabar patvirtino, kad naujoji programa tikrai bus ŽALIA (t. y. draugiška aplinkai), šio didelio renginio organizavimui nebuvo nukirstas nei vienas medis, su visa praktine informacija, dokumentais, dalyviais susipažinome į mobiliuosius įrenginius parsisiuntę mobiliąją programėlę. Be to, programos koordinatoriai žadėjo, kad naujoji „Erasmus+“ bus tvaresnė, supaprastinta (jau rengę projektus žino, kaip nelengva parengti tinkamą paraišką, o ypač anglų kalba), įtraukianti daugiau dalyvių bei, žinoma, skaitmenizuota.

plakatas

Renginio dalyvius sužavėjo puiki atmosfera ir charizmatiškas jo vedėjas. Pirmosios EK suinteresuotų šalių susitikimo dienos kulminacija tapo Erasmus orkestro pasirodymas, visi šio orkestro dalyviai – mokiniai, studentai, dalyvavę įvairiose „Erasmus+“ programos mobilumuose, susijusiuose su muzikiniu ugdymu. Kartu su jaunimu V.A.Mocarto, Dž.Rosinio, Dž.Verdži.o kūrinius atliko Italijos operos solistai.

orkestras

Džiaugiuosi, kad šiuo metu Lietuvoje koordinuojamų ir kartu su tarptautiniais „Erasmus+“ partneriais Panevėžio rajone įgyvendinamų suaugusiųjų švietimui skirtų projektų MOVE-ON! (Nr. 2018-1-PT01-KA204-047314) bei OUR DIGI SPACE (Nr. 2018-1-TR01-KA204-058750) temos (kalbų mokymasis, skaitmeninių gebėjimų ugdymas, socialinėje atskirtyje esančių gyventojų įtraukimas) bus aktualūs ir 2021−2027 m., taigi einame teisingu keliu.

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, Panevėžio regiono „Epale“ ekspertė

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 3/3 megjelenítése
  • Renata PAVLAVIČIENĖ képe
    Esu viena iš tų, kurie turėjo galimybę dalyvauti šioje tarptautinio bendradarbiavimo veikloje – suinteresuotųjų šalių susitikime „Preparation of the Future Erasmus“. Pritardama straipsnio autorės Renatos išsakytoms mintims, norėčiau pasidžiaugti, kad, bent jau man asmeniškai, šis renginys buvo reali galimybė mokytis veikloje: dalyvaujant plenarinėse sesijose, darbo grupėse, diskutuojant su kitais renginio dalyviais apgalvoti ir įsivertinti savo jau turimą patirtį ir paraštėse žymėtis pastebėjimus apie savo ir organizacijos tarptautiškumo perspektyvas prasidėjus 2021−2027 m. programos laikotarpiui. Tas dvi dienas neapleido mintis, kad tai, ką matau, girdžiu ir jaučiu, ir yra tikroji sinergija – kai skirtingi žmonės iš skirtingų šalių dalinasi tuo, ką turi geriausio – jau išgyventais patyrimais ir kartu įžvalgomis apie bendrą tikslą – aplinkai ir, žinoma, kiekvienam iš mūsų, draugišką naująją „Erasmus+“.
  • Aušrinė Česnulienė képe
    Maloniai nustebino renginio organizavimas ir jo "žalumas". Paprastai konferencijose neapsieinama be glėbio įvairių lankstinukų su programa bei informacija. Asmeniškai man dar nėra tekę dalyvauti "žaliame" renginyje. Nors technologijos sparčiai vystomos ir beveik visi jas naudojame tiek kasdieniame gyvenime, tiek darbui, "popierizmas" vis dar giliai įsišaknijęs. Džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau plėtojama "žalia" idėja, "žalias" gyvenimo būdas. Tikiuosi, kad šis renginys bus sektinas pavyzdys organizuojant ir kitus renginius. 
  • Elena Trepule képe
    Jaučiasi puiki energija! Labai smalsu susipažinti su nauja programa ir naujo etapo naujienomis! Gera matyti, kad pagaliau tvarios mintys po truputį įgyvendinamos. Be galo įdomu kaip prie tvarumo ir Žalios idėjos prisidės naujieji projektai.