chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Forrás

„Erasmus+“ algoritmas pažangai: intelektinių produktų pavyzdžiai ir praktinės gairės tvarumui

Nyelv: LT

Megosztotta Aušra Karklytė

Šiuo leidiniu siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbią, tačiau iki šiol mažai tyrinėtą „Erasmus+” strateginių partnerysčių sritį – tvarumą. Daugiausia pastangų projektams skiriama finansavimo metu, tačiau mažai žinoma apie tai, kaip sukurti intelektiniai produktai naudojami projektams pasibaigus. 

Tyrimo metu buvo atlikti 44 interviu su projektų vykdytojais. Per šiuos pokalbius siekta suprasti, kaip produktai naudojami projektui pasibaigus, ar produktų naudojimas padėjo įgyvendinti organizacinius arba sisteminius pokyčius. Taip pat buvo siekiama išsiaiškinti, kokie praktiniai projekto sprendimai padėjo užtikrinti produktų tvarumą. Todėl šis tyrimas yra daugiausiai pokalbių su projektų vykdytojais sintezė, papildyta faktais iš projektų paraiškų, ataskaitų ir Europos Komisijos duomenų sistemos. Interviu parodė, kad esama įvairių projektų – tokių, kurių vykdytojai ne tik stengiasi profesionaliai įvykdyti projektus, bet ir praplečia mąstymą apie projektus bei įrodo, kad projektas gal padėti įgyvendinti ilgalaikius pokyčius. Taip pat yra projektų, kurių nauda pasireiškia tik projekto laikotarpiu.

Leidinyje rasite atsakymus į šiuos klausimus:

  • Kokie produktai kuriami skirtingose švietimo ir mokymo institucijose?
  • Kaip sukurti produktai naudojami Lietuvoje projektams pasibaigus?
  • Kas skatina šių produktų tvarumą?

Leidinyje taip pat pateikiama 2014-2016 m. finansuotų „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektų vertinimo santrauka.

Forrásszerző(k): 
Švietimo mainų paramos fondas
Közzététel dátuma:
csütörtök, 30 január, 2020
Forrástípus: 
Tanulmányok és jelentések
Ország:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn