chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Hírek

“Maini sevi, domā plašāk!”

16/12/2019
létrehozta Ilze Onzule
Nyelv: LV

Daugavpils 10.vidusskolas projekta „Maini sevi, domā plašāk” ietvaros laika periodā no 2019.gada 30.novembra līdz 2019.gada 7.decembrim angļu valodas skolotāja Valentina Lavrena piedalījās mācību mobilitātē Borgarnes, Islandē ar mērķi apgūt 21.gadsimta radošās un daudzveidīgās mācību metodes un inovatīvās vērtēšanas formas.

Kursos bija organizētas diskusijas, novērojumi, pašvērtējumi, kooperatīvs skolotāju darbs grupās, skolotāju apspriedes, komentāri, dialogi, atgriezeniskā saite, darba mapes (portfolio) noformēšana, individuālo izglītības plānu noformēšana, prezentācijas ar projekta dalībniekiem no deviņām Eiropas valstīm (Vācijas, Ungārijas, Spānijas, Portugāles, Igaunijas, Latvijas, Slovēnijas, Rumānijas).

Profesionālās pilnveides kursu programma bija paredzēta visiem skolotājiem, mentoriem, eksāmenu vērtētājiem. Programmas mērķis – iemācīties pielietot daudzveidīgas un inovatīvas vērtēšanas formas, iepazīties ar skolu vērtēšanas politiku un metodēm Islandē, kas atšķiras no vispārpieņemtajiem standartiem izglītības iestādēs.

Kursos bija iespēja iepazīties ar daudzveidīgām un inovatīvām vērtēšanas formām, lai sasniegtu panākumus skolēnu zemu sasniegumu un priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas novēršanai.

Mācību mobilitātēs apgūtās kompetences ļaus skolā izveidot iekļaujošo un radošo mācību vidi, nodrošināt jēgpilnu un reālu pasaules novērtējumu, radīt dažādas vērtēšanas iespējas savā mācību priekšmetā; pielietot jaunas un dažādās vērtēšanas metodes un kritērijus; nodrošināt radošākas un nozīmīgākas atgriezeniskās saites metodes.

Jaunapgūtās kompetences par inovatīvajām vērtēšanas formām ļaus turpmāk sasniegt panākumus izglītībā, sevišķi skolēniem ar zemiem sasniegumiem un turpināt realizēt mācību procesa individualizāciju un diferenciāciju, sekmēt skolotāju un skolēnu vērtēšanas un pašvērtēšanas prasmju turpmāko attīstīšanu, pilnveidot skolēnu patstāvīgās mācīšanās prasmes un personīgo atbildību par mācību sasniegumiem.

Projekta ietvaros notika Menntaskoli Borgarfjardar skolas apmeklējums, kas ļāva kursa dalībniekiem iepazīties ar Islandes valsts vidusskolas organizāciju, programmām, prasībām un veiksmes pamatiem. Menntaskoli Borgarfjardar jau pielieto daudzveidīgas inovatīvas vērtēšanas formas, veido iekļaujošo un radošo mācību vidi skolēnu mūsdienīgo kompetenču attīstībai. Šīs skolas pamatprincips – skola pieejama visiem!

Kultūrvēsturiskās programmas ietvaros bija organizētas ekskursijas uz Borgarfjordur, ūdenskritumiem, karstajiem avotiem un zirgu fermu, uz vulkānisko krāteri. Notika pastaiga kalnos, vecās autentiskās fermas apmeklējums un sarunas ar tās saimniekiem.

Mācību mobilitātēs jauniegūtās kompetences būs aprobētas mācību procesā un izplatītas skolas metodiskajos pasākumos, kā arī Daugavpils pilsētas metodiskajās apvienībās.

Pēc apmācības kursa organizators Cultural Iceland (ICI) sniedz atgriezenisko saiti un konsultācijas, izmantojot sociālos medijus.
 

Avots: izglitiba.daugavpils.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 8/8 megjelenítése
 • Tatjana Rabša képe
  Šo rakstu es izvēlējos, jo mani uzrunāja virsraksts – Maini sevi, domā plašāk! Ar šo lozungu norisinājās starptautiskais projekts, kurā ietvaros skolotājiem no dažādam valstis bija lieliska iespēja satikties Islandē un apgūt radošas un inovatīvas mācību metodes. Vissvarīgākā un vissāpīgākā no tiem bija vērtēšanas sistēma. Starp daudziem interesantiem aktivitātēm bija arī nestandartas un inovatīvas vērtēšanas sistēmas apgūšana. Ļoti svarīgi, ka daudzveidīga vērtēšanas sistēma dod iespēju veidot iekļaujošu un radošo vide īpaši skolēniem ar zemiem mācību sasniegumiem. Galvenā raksta doma - skola ir visiem! Mūsdienīgas skolas mērķis ir dod iespēju katram skolēnam attīstīt savus individuālus talantus un iegūt tik nepieciešamas tālākajā dzīvē kompetences.  
 • Tatjana Čamāne képe
  Vērtēšanas sistēmu ir jāmaina, jo, manuprāt, tā nav objektīva. Inovatīvas vērtēšanas formas ļaus pilnveidot skolēnu vērtēšanu. Tās liks arī skolniekiem mainīt savu attieksmi pret mācības sasniegumiem. Gandarījums par paveikto ir svarīgs, kā skolniekam, tā arī skolotājam. Tas noteikti prasīs kādu laiku, jo ne visi uztver pārmaiņas pozitīvi un uzreiz. 
 • Monta Meikališa képe
  Lieliski būtu, ja šāda veida projektos iesastītu arī topošos skolotājus, kas vēl pat nestrādā savā jomā, bet tas paplašinātu redzes loku, papildinātu metodes un vienkārši izveidotu mūs par perfektiem potenciālajiem skolotājiem.
 • Elīza Dzene képe
  Uzslavējams ir ikviens pedagogs, kas velta laiku, lai apgūtu ko jaunu. Nav māka mācīt skolēnu pēc plikas teorijas- jaunu prasmju apguve, dziļāka izpratne atbilstoši mainīgajam laikmetam, precīza, akurāta, saprotoša un pareiza vērtēšana ir sakne uz veiksmīgu sadarbību ar ikvienu skolēnu.
 • Jeļizaveta Vorobjova képe
  Ļoti iedvesmo, ka joprojām ir pedagoģi, kuri saprot, ka viņi audzina mūsu nākotni - bērnus. Tāpēc ir jāpielāgojas tam, ka viss apkārt strauji mainās, un ja pedagogs dzīvos savā kastē viņš vairs nebūs spējīgs iemācīt skolēnus kaut ko aktuālo. Lai būtu pareizi izveidota izglītības vide, skolotājam un bērniem jābūt "vienā līmenī", tas nozīmē, ka ir jāizpēta bērnu mūsdienīgas intereses.
  Šādi projekti dod ļoti labu iespēju skolotājiem paskatīties, kas notiek citās valstīs, kas ir labāk vai sliktāk, pārņemt interesantas idejas. Es atbalstu pedagogu vēlmi piedalīties šādos projektos. Mums ir jādomā par mūsu nākotni!  
 • Elīna Kalnbērziņa képe
  Vērtēšanas metodes ir viens no galvenajiem iemesliem kāpēc daļa skolēnu nevēlas pacensties, lai uzlabotu sekmju līmeni, jo tur sevi pie pārliecības, ka vērtējums kā vienmēr būs zems. Metožu mainīšana un jauninājumu ieviešana ir svarīga arī skolēniem, kuri cenšas mācībās, bet ir zināmas grūtības sevi pierādīt. Lai sasniegtu mērķi un novērotu progresu ir jāsāk ar izmaiņām ne tikai metodēs un darba organizācijā, bet arī attieksmē pret apkārt notiekošo. 
 • Arita Berga képe
  Daudzveidīgas un inovatīvas vērtēšanas formas ir, protams, viens no risinājumiem, lai sasniegtu panākumus skolēnu zemu sasniegumu un priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas novēršanai, bet ne tikai. Vērtēšana ir diezgan atbildīgs process, kurš prasa pieredzi, zināšanas, objektivitāti un pat māku vērtēt, neņemot vērā savas sajūtas (patiku vai nepatiku). Tas var būt sarežģīti un prasa prasmes un iemaņas. Tādēļ jebkura jauna pieredze un tās apmaiņa, jauninājumi, kritēriji ļauj gūt šo pieredzi, tādējādi padarot vērtēšanu objektīvāku.
  Ja ņem vērā kā vērtēšana var palīdzēt sasniegt panākumus skolēniem ar zemiem sasniegumiem, tad tie noteikti ir vērtēšanas kritēriji un vispārīgāks skatījums uz jaunapgūtajām prasmēm, kur akcentētas tieši praktiskās prasmes un iemaņas zināšanu izmantošanai sadzīvē vai dažādās dzīves situācijās.
 • Anda Kalniņa képe
  Apsveicama ir skolotāju iniciatīva piedalīties starptautiskos projektos, kuru laikā var iegūt papildus zināšanas un pieredzi, kā mācību process un ar to saistītās aktivitātes tiek organizētas ārvalstīs. Žēl tikai, ka ierobežoto svešvalodu zināšanu dēļ, parasti uz mācībām ārzemēs nevar doties visu mācību jomu skolotāji, bet parasti tie ir angļu valodas skolotāji. To zinu pēc pieredzes arī mūsu novada skolās. Nevar noliegt, ka angļu valodas skolotāja atvedīs iegūtās zināšanas uz Latviju, bet daudz produktīvāk būtu, ja mācībās varētu piedalīties arī kāda cita mācību priekšmeta skolotāji. Domāju, ka tad jauninājumi ieviestos daudz ātrāk arī citos mācību priekšmetos un atbildība par to tiktu dalīta. Lai veicas minētajai angļu valodas skolotājai izstāstīt arī citiem pedagogiem par iegūto pieredzi un veiksmi realizējot to!