chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

EPALE A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

 
 

Iedvesmojoši piemēri par mācībām darbavietā

Lai izmantotu visas EPALE piedāvātās iespējas, pieslēdzieties savam profilam mūsu platformā. Tas jums ļaus vērtēt un komentēt saturu un iegūt pilnu piekļuvi visām lapas sadaļām.

 

Cienījamie EPALE kolēģi,

Novembrī EPALE tematiskajā fokusā joprojām bija pieaugušo mācības darbavietā. Šajā laikposmā EPALE valstu darba grupas un kopiena publicēja vairākus iedvesmojošus gadījumu pētījumus, rakstus, ziņojumus un citus resursus par šo tēmu. Tos atradīsiet mūsu tematiskajā sadaļā Mācības darbavietā (saturs var atšķirties atkarībā no izvēlētās valodas). Neaizmirstiet regulāri apmeklēt EPALE vietni un arvien ieraudzīsiet tajā ko jaunu.

No 11. līdz 13. novembrim EPALE organizēja tiešsaistes pasākumu, lai apkopotu veiksmīgus projektus par mācībām darbavietā. Pasākumam bija plaša atsaucība un mums tika iesniegti materiāli no dažādu jomu pieaugušo izglītības speciālistiem par projektiem 20 Eiropas valstīs. Mēs pateicamies ikvienam par EPALE iepazīstināšanu ar šo ļoti noderīgo informāciju.

Ieskatieties šajā rakstā – tur atradīsiet pasākuma moderatora Endrjū Makošana kopsavilkumu.

 

Jaunākie emuāru ieraksti

Trīs balsis: Kā nodrošināt, ka mūsu prasmes nākotnē būs derīgas? (EN, EL, FI)

Markuss Palmens videointervijās par mūžizglītības nākotni un darbaspēka prasmēm iztaujāja trīs ekspertus, kas pārstāv prognozētājus, pašus izglītojamos un nozares viedokli.

Es negribu mācīties (EN, RO, ES)

Kā mēs varam atjaunot mācīšanas pievilcību darbavietā un pieaugušo izglītības pievilcību kopumā? Džina Ebnere dalījās savās pārdomās par šo jautājumu.

Iedvesmojoši piemēri (EN, EL, CS) un seši izaicinājumi (EN, RO) digitālajām mācībām darbavietā.

Šajos divos rakstos EPALE tematiskais koordinators Endrjū Makošans noskaidroja iespējas un izaicinājumus digitālajās mācībās, kas notiek darbavietā.

Kāda ir pieaugušo izglītības nodrošinātāju loma mācībās darbavietā? (EN)

Kāda ir pieaugušo izglītības speciālistu loma mācībās darbavietā un kā palielināt tas devumu? Lasiet par to Saimona Broeka rakstā.

Profesionālās ekselences centri: ko tie nozīmē skolotājiem un instruktoriem? (EN)

Profesionālās ekselences centri pakāpeniski kļūst par svarīgu ES profesionālas izglītības un apmācības politikas sastāvdaļu. Izlasiet šo rakstu un uzziniet, ko tas nozīmē nozares profesionāļiem.

 

Eiropas ziņas

Novembris ir aizņemts mēnesis Eiropas pieaugušo izglītības sektorā:

  • Portugālē notika forums atskatam par pieaugušo izglītību. Pasākuma mērķis bija apspriest, kā veicināt pieaugušo lasītprasmi, kā arī iepazīstināt dalībniekus ar dažādu metodiku. (PT)
  • Tostarp Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija organizēja pieaugušo izglītības forumu, lai apspriestu pieaugušo izglītības iespējas darbavietā un ar to saistītos izaicinājumus, kā arī informētu par labās prakses piemēriem darbinieku izglītošanā. (LV)
  • Somijas valdība piedāvāja iezīmēt 20 miljonus eiro augstas kvalitātes un ietekmes izglītībai un nodarbinātības pakalpojumiem. Finansējums kalpos par atbalstu esošajiem apmācības pakalpojumiem un sagatavos pieaugušos izmaiņām profesionālajā dzīvē. (FI)

 

Lai izmantotu visas EPALE piedāvātās iespējas, pieslēdzieties savam profilam mūsu platformā. Tas jums ļaus vērtēt un komentēt saturu un iegūt pilnu piekļuvi visām lapas sadaļām.