chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

EPALE A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

 
 

Inšpirujúce príklady z učenia sa na pracovisku

Využívajte čo najviac funkcií EPALE prihlásením sa do svojho účtu. Umožní vám to hodnotiť a komentovať obsah a získate prístup k celej našej ponuke.

 

Vážení kolegovia,

V novembri sa téma EPALE naďalej zameriavala na vzdelávanie dospelých na pracovisku. V tomto období národné tímy a komunita EPALE uverejnili množstvo inšpiratívnych prípadových štúdií, článkov, správ a ďalších zdrojov na túto tému. Navštívte našu tematickú stránku Učenie sa na pracovisku (obsah sa líši podľa vašich jazykových nastavení). Nezabudnite pravidelne navštevovať EPALE kvôli novému obsahu!

V dňoch 11. - 13. novembra usporiadala platforma EPALE online podujatie zamerané na zhromažďovanie úspešných projektov v oblasti vzdelávania na pracovisku. Prezentovali sme rôzne príspevky od širokej škály odborníkov v oblasti vzdelávania dospelých z 20 európskych krajín. Ďakujeme všetkým za zdieľanie ich cenných príspevkov s komunitou EPALE!

Prečítajte si tento článok obsahujúci zhrnutie moderátora podujatia Andrewa McCoshana

 

Posledné príspevky

Tri hlasy: Ako pripraviť naše zručnosti pre budúcnosť? (EN, EL, FI)

Markus Palmén uskutočnil videorozhovory s tromi odborníkmi z oblasti predvídania zručností, zástupcami študentov a priemyslu o budúcnosti celoživotného vzdelávania a zručností na pracovisku.

Nechcem sa učiť (EN, RO, ES)

Ako môžeme zvýšiť atraktivitu vzdelávania na pracovisku a vzdelávania dospelých vo všeobecnosti pre učiacich sa? Gina Ebner sa podelila o svoje úvahy na túto tému.

Inšpirujúce príklady (EN, EL, CS) a šesť výziev (EN, RO) v oblasti digitálneho vzdelávania na pracovisku

V týchto dvoch článkoch náš tematický koordinátor Andrew McCoshan, skúmal príležitosti a výzvy spojené s digitálnym vzdelávaním na pracovisku.

Akú úlohu môžu zohrávať poskytovatelia vzdelávania dospelých pri vzdelávaní na pracovisku?(EN)

Akú úlohu môžu zohrať odborníci v oblasti vzdelávania dospelých pri zvyšovaní efektívnosti výučby na pracovisku? Prečítajte si tento článok od Simona Broeka.

Centrá excelentnosti v odbornej príprave: čo znamenajú pre učiteľov a školiteľov (EN)

Centrá excelentnosti v odbornej príprave vzdnikajú ako dôležitá súčasť politiky EÚ v oblasti odborného vzdelávania a prípravy. V tomto článku sa dozviete, čo to znamená pre odborných pracovníkov v tomto odvetví.

 

Správy z Európy

November was a busy month in the adult learning sector across Europe:

  • V Portugalsku sa uskutočnilo fórum o vzdelávaní dospelých. Cieľom podujatia bolo prediskutovať, ako sa dá riešiť negramotnosť dospelých a oboznámiť účastníkov s rôznymi metodikami.(PT)
  • Lotyšské Ministerstvo školstva a vedy usporiadalo fórum pre vzdelávanie dospelých s cieľom prediskutovať príležitosti a výzvy vzdelávania dospelých na pracovisku a zdôrazniť osvedčené postupy v oblasti odbornej prípravy zamestnancov.(LV)
  • Vo Fínsku vláda navrhla vyčleniť 20 miliónov EUR na služby s vysokým dopadom na vzdelávanie a zamestnanosť. Financovanie podporí existujúce príležitosti na odbornú prípravu a pripraví dospelých na zmeny v pracovnom živote.(FI)

 

Využívajte čo najviac funkcií EPALE prihlásením sa do svojho účtu. Umožní vám to hodnotiť a komentovať obsah a získate prístup k celej našej ponuke.