chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

EPALE A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

 
 

Forrás

Informatīvi konsultatīvs izdevums "Darbs ar personas datiem bibliotēkās"

Nyelv: LV

Megosztotta Zintis Buls

Lai veicinātu Latvijas bibliotēku darbinieku izpratni par Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām, kā arī sniegtu ieteikumus atsevišķu regulas prasību izpildei, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs ir izstrādājis informatīvi konsultatīvu izdevumu par darbu ar personas datiem bibliotēkās.

Materiāls noder bibliotēkām arī realizējot izglītojošas aktivitātes.

Izdevums sastāv no 15 nodaļām:

  • Sākumā sniegts personas datu definīcijas skaidrojums, personas datu apstrādes tiesiskā pamata un apstrādātāju pienākumu un atbildības apraksts.
  • Tālāk seko nodaļas par personas datu veidiem un darbu ar tiem: darbs ar lasītāju datiem, galvenās lasītāju tiesības un bibliotēku rīcību to nodrošināšanā.
  • Atsevišķas nodaļas veltītas fotografēšanas, filmēšanas un videonovērošanas jautājumiem, kā arī darbam ar personāla datiem un personas datiem bibliogrāfiskajās un autoritatīvo ierakstu datubāzēs.
  • Jautājumu un atbilžu sadaļā apkopoti bibliotekāru jautājumi par dažādām ar personas datiem saistītām tēmām bibliotēku darbā.
  • Izdevumu noslēdz izmantoto un ieteicamo informācijas resursu saraksts un pielikumi, kur sniegti praktiski piemēri atsevišķu ieteikumu izpildei.
Forrásszerző(k): 
Latvijas Nacionālā bibliotēka
ISBN: 
978-9984-850-63-4
Közzététel dátuma:
hétfő, 21 január, 2019
A dokumentum nyelve
Forrástípus: 
Nemzeti és európai szakpolitika
Ország:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn