chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Naptár

Тркалезна маса на тема: Како полесно до виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус

Megosztotta Nevenka Longurova Girova 2 hónap 1 hét óta

szerda 23 szeptember 2020
Скопје
,

Центар за младински активизам Крик ве поканува на тркалезна маса на тема: Како полесно до виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус.

Тркалезната маса ќе се одржи на 23ти септември 2020 година, со почеток од 13.00 часот, во дворот на ПОУ Др. Златан Сремец. На самиот настан ќе бидат преземени сите мерки за заштита од КОВИД 19.

На настанот ќе се дискутира процедурата за аплицирање и добивање на виза за волонтери Европски Солидарен Корпус. Од дискусијата ќе произлезат препораки за подобрување и менување на процедурата. Истите препораки ќе бидат испратени до засегнатите институции, со цел олеснување и унапредување на аплицирањето и добивањето на виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус. На настанот ќе присуствуваат претставници од Министерство за внатрешни работи, Министерство за надворешни работи и Министерство за труд и споцијална политика, претставници на организации кои работат со волонтери од Европски Солидарен Корпус и организации кои во иднина би сакале да работат со волонтери од Европски Солидарен Корпус.
Тркалезната маса е дел од проектните активности од проектот VISA International System for Advocacy кои ЦМА Крик ги имплементира поддржани од програмата Еразмус + преку Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Проектот опфаќа низа активности кои имаат за цел да го олеснат процесот на извадење на виза за интернационални волонтери.

Доколку сте заинтерсирани пополнете ја апликациската форма на линкот подолу до 18ти септември 2020 година.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2-w6uW3t3UxRk-MSHsEyhnzkRUsO-NTllho7pD-hP_snh7g/viewform

Elsődleges nyelv:
Részvételi díj: 
Nem
Regisztráció határideje: 
18/09/2020
Online esemény: 
Nem
Szervező: 
Центар за младински активизам Крик
Szervező típusa: 
Más esemény
Elérhetőség: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2-w6uW3t3UxRk-MSHsEyhnzkRUsO-NTllho7pD-hP_snh7g/viewform
Célcsoport: 
Andragógiai akadémikusok, hallgatók, kutatók
Döntéshozók
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email