chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - A felnőttkori tanulás elektronikus európai platformja

Naptár

Open break- talks about open education

Megosztotta Monika Hausman-Pniewska 1 év 10 hónap óta

hétfő 15 október 2018 - kedd 16 október 2018
Warszawa
,

Interesuje Cię, co ma blockchain do edukacji i jak otwarte podręczniki wpływają na kraje afrykańskie? Oraz czy kodowanie zmienia edukację, a otwarte zasoby wpływają na relacje międzyludzkie? Podczas OPEN BREAK będziemy starali się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań dotyczących OTWARTEJ EDUKACJI. 

- OPEN BREAK - ROZMOWY O EDUKACJI • to sesja krótkich, inspirujących prezentacji poświęconych otwartej edukacji i współpracy w Polsce i na świecie.


W PROGRAMIE:

- Maren Deepwell – dyrektorka Association for Learning Technologies z Wielkiej Brytanii. Podzieli się ona swoimi doświadczeniem w budowaniu społeczności praktyków wokół idei otwartych zasobów edukacyjnych

- Alex Grech – członek Grupy Roboczej zajmującej się technologią blockchain powołanej przy Komisji Europejskiej. Na zlecenie rządu Malty, Alex Grech koordynuje również pilotażowy projekt certyfikacji opartej na blockchainie. W swojej prezentacji opowie więcej o zmianach, które technologia blockchain może wnieść do edukacji.

-Øivind Høines – były dyrektor Norwegian Digital Learning Arena (NDLA) – jednego z największych na świecie repozytoriów otwartych zasobów edukacyjnych. Opowie on o kluczowych wyzwaniach, z którymi NDLA musiało się zmierzyć przez 10 lat swojego istnienia. Przedstawi on również obecną sytuację i rolę otwartych zasobów edukacyjnych w kontekście norweskiego systemu edukacji.

- Marek Mansell – wiceprzewodniczący słowackiej grupy użytkowników Pythona. Od lat prowadzi projekty edukacyjne z zakresu nauki programowania i systemów komputerowych. Istotną rolę w jego działaniach edukacyjnych pełni tłumaczenie, tworzenie i upowszechnianie otwartych zasobów edukacyjnych – w ich tworzeniu i udostępnianiu współpracuje także z nauczycielami.

- Klaudia Grabowska – w imieniu Koalicji Otwartej Edukacji podzieli się doświadczeniem upowszechniania idei otwartej edukacji. Koalicja Otwartej Edukacji to porozumienie organizacji pozarządowych i instytucji działających w obszarze edukacji, nauki i kultury. KOED już od 10 lat wspiera tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych i promowania związanych z nimi dobrych praktyk i narzędzi.

- Christer Gundersen – opowie o potencjale otwartych zasobów edukacyjnych w przezwyciężaniu kryzysu edukacyjnego w krajach rozwijających się. Christer Gundersen jest dyrektorem oraz CTO w Norwegian Digital Learning Arena. Pracuje także w organizacji Global Digital Library.

- Aleksandra Czetwertyńska – specjalistka ds. otwartej edukacji w Centrum Cyfrowym, zajmuje się wdrażaniem otwartości w szkołach i wśród nauczycieli. Na Forum opowie o prowadzonej przez siebie Spółdzielni Otwartej Edukacji “SpołEd” – metodologii tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych przez nauczycieli.

- Agnieszka Bilska – nauczycielka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach, członkini grupy Superbelfrów RP, autorka licznych publikacji z obszaru edukacji medialnej.

- Ola Bernatowicz - uczennica szkoły podstawowej, która uczy się programować w Scratchu. Opowie o tym jak otwartość w edukacji pomaga jej w nauce programowania.

GDZIE I KIEDY: 

-Open break” odbędzie się 15 października, o godz. 18.00, w Centrum Kreatywności Targowa (Targowa 58, Warszawa)

- WSTĘP WOLNY! Spotkanie ma charakter otwarty. Bezpośrednio po wystąpieniach zapraszamy do udziału w mniej formalnych dyskusjach przy lampce wina. 

- Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia wszystkie wystąpienia będą w języku angielskim.

- Więcej o 3. Open Education Policy Forum znajdziesz tutaj: https://centrumcyfrowe.pl/czytelnia/open-education-policy-forum-zaprasza...

Elsődleges nyelv:
Részvételi díj: 
Nem
Regisztráció határideje: 
15/10/2018
Online esemény: 
Nem
Szervező: 
Centrum Cyfrowe
Szervező típusa: 
Más esemény
Elérhetőség: 
Fundacja Centrum Cyfrowe ul. Chmielna 24/2 00-020 Warszawa e-mail: kontakt@centrumcyfrowe.pl. tel. +48 533 951 925
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email