chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Resurs

Jaunu izaicinājumu un to risināšanas iespēju identificēšana un analīze, kas ietekmē pieaugušo (18-24 gadi) iesaistīšanos (atgriešanos) mūža mācīšanās procesā

Jezik: LV

Objavio Daina Jankalne

Pētījuma rezultātu kopsavilkums, secinājumi un ieteikumi.

Resurss apkopo autoru grupas veiktu pētījumu, kurā tika noskaidroti mācību pārtraukšanas cēloņi, aptaujājot gan mācības pametušos skolniekus, gan pedagogus vakara/maiņu skolās.

Situācijas padziļinātai izpētei, Latvijas reģionos  tika organizētas 10 fokusgrupu diskusijas. Tika veikta priekšlaicīgi mācības pārtraukušo, kuri ir atgriezušies formālajā otrās iespējas izglītībā, mācīšanās pieredzes ex-post facto un priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas identifikācijas konteksta analīze.

Secinājumi un priekšlikumi priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas kompensējošo un preventīvo pasākumu īstenošanai ir izstrādāti sadarbībā ar Āzijas un Eiropas izglītības un mūžizglītības pētniecības oficiālā tīklojuma ceturtā pētniecības tīkla „Mūža mācīšanās sekmēšanas nacionālās stratēģijas” ekspertiem.

Autor(i) resursa: 
Irina Maslo
Datum objave:
Ponedjeljak, 31 Srpanj, 2017
Vrsta resursa: 
Mogućnosti i resursi
Država:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Slika korisnika Alla Plaude
    Ļoti apjomīgs un izsmeļošs pētījums, bet aizdomājos, cik reāli valsts var atbalstīt tos jauniešus, kuriem ir nepieciešama atbalsta programma, lai atgrieztos mācībās. Manuprāt, tieši atbalstošs pieaugušais/pedagogs varētu būt tas, kurš ik pa laikam uzrunā jaunieti un iedrošina viņu. Arī tad, ja jaunietis ir uzsācis mācības, svarīgi ik pa laikam (kontrolētā laikā) interesēties un pārrunāt, kādas ir grūtības, šaubas u.t.t. Pilnībā piekrītu, ka ir nepieciešamas elastīgas mācību programmas, jo nespējot izpildīt mācību prasības, jaunietim zūd motivācija un ticība, ka viņš varētu izglītību pabeigt. Vienīgi neatradu domu, kāpēc pētījumam ir tieši 24 gadu vecuma robeža.