chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Resurs

Slovník EQF/EKR. Nástroj celoživotného vzdelávania

Jezik: SK

Objavio Katarina Dubcova

Slovník EQF/EKR obsahuje terminológiu vo vzťahu k Európskemu kvalifikačnému rámcu (European Qualifications Framework - EQF) a predstavuje orientačnú príručku v pojmoch s anglickým ekvivalentom výrazov, ktoré sa vo vysokej frekvencii používajú pri porozumení a preklade dokumentov a textov opisujúcich Európsky kvalifikačný rámec. Preklad, definícia ako i uvedenie zdroja poskytuje užívateľovi základný prehľad v slovnej zásobe i dokumentoch. Zjednotenie terminológie je nevyhnutné pre účely správnej využiteľnosti jednotnej terminológie v legislatívnych procesoch a postupoch. 

Slovník EQF/EKR vznikol v rámci projektu NCP/EQF Národného ústavu celoživotného vzdelávania (NÚCŽV), zameraného na implementáciu Národného kvalifikačného rámca na Slovensku s odkazom na úrovne Európskeho kvalifikačného rámca v rokoch 2013 - 2014, financovaného s podporou Programu celoživotného vzdelávania Európskej únie. Jednou z kľúčových aktivít projektu bolo zadefinovanie a zhrnutie základných pojmov týkajúcich sa Európskeho kvalifikačného rámca.

So slovníkom je možné pracovať aj na webovej stránke Národného ústavu celoživotného vzdelávania. Jeho obsah sa bude priebežne revidovať a dopĺňať, aby tak spĺňal praktické i odborné požiadavky týkajúce sa jeho formy a obsahu. 

 

Autor(i) resursa: 
Alexandra Junášková
Eva Brázdilová
Zuzana Štrbíková
Datum objave:
Petak, 31 Siječanj, 2014
Jezik dokumenta
Vrsta resursa: 
Ostalo
Država:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn