chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Vijesti

Sabiedriskās konsultācijas par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru

24/05/2016
Jezik: LV
Document available also in: EN HR DE PT PL FR LT EL SK CS RO ET SL FI BG NL

Eiropas Komisija ir izziņojusi tiešsaistes sabiedriskās konsultācijas par jaunu iniciatīvu ar nosaukumu “Eiropas Sociālo tiesību pīlārs”.

Eiropas Sociālo tiesību pīlāra mērķis ir izvirzīt vairākus būtiskus principus, kas eirozonas darbaspēka tirgū un labklājības sistēmās vairotu efektivitāti un godīgumu. Šī iniciatīva ir paredzēta eirozonas valstīm, tomēr, ja ir tāda vēlme, piedalīties ir atļauts visām ES dalībvalstīm.

Konsultācijas tiešsaistē notiks līdz 2016. gada 31. decembrim. Klikšķiniet šeit, lai vairāk uzzinātu par konsultācijām un iespējām tajās piedalīties.

ES nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre Marianna Teisena:

"21. gadsimta lielākais izaicinājums ir mainīgā darba vide. Globalizācija, digitālā revolūcija un jauni uzņēmējdarbības modeļi spēcīgāk kā vēl jebkad ietekmē to, kā mēs strādājam. Mums jābūt gataviem paredzēt un ietekmēt šīs tendences un attīstību."

Turpinājumā M.Teisena norādīja: "Mums sev ir jāuzdod pamatjautājumi: vai Eiropas Savienības un dalībvalstu sociālā politika šī vārda plašā nozīmē ir piemērota 21. gadsimtam? Kā mēs varam padarīt Eiropas sociālo modeli atbilstošu nākotnes vajadzībām? Šodien sāktā apspriešana ir pirmais solis ceļā uz Eiropas Sociālo tiesību pīlāru.”

Source: DG Employment, Social Affairs and Inclusion

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn