chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Blog

EPALE fokusā: Finanšu pratība

23/05/2016
po Jānis Kutraitis
Jezik: LV
Document available also in: EN HR MT EL SK BG DE SL IT LT HU NL CS FI DA ET SV FR PL ES

 

Finanšu pratība ir prasmju kopums, kas nepieciešams, lai saprastu finanšu informāciju un izdarītu pareizus secinājumus, un pieņemtu kvalitatīvus finansiālus lēmumus.Tā ir būtiska prasme, kas ļauj cilvēkiem savus lēmumus naudasjautājumos balstīt zināšanās. Laba finanšu pratība nozīmē, ka cilvēki var pieņemt labākus lēmumus attiecībā uz uzkrājumu veidošanu studijām vai pensijai, vai arī izvēlēties īsto hipotekāro risinājumu savām mājām.

Ja vēlaties vairāk uzzināt par finanšu pratību un kā to iespējams atbalstīt, vērsieties pie profesores Annamarijas Lusardi (Annamaria Lusardi), kas specializējas finanšu pratības jautājumos.

 

 

Finanšu pratība nav paredzēta vienīgi studentiem – tā ir būtiska prasme, kas pietrūkst daudziem pieaugušajiem un ir tiem nepieciešama, lai panāktu personisku finansiālu labklājību. Laikā no 23.–27. maijam EPALE valstu darba grupas kopā jums piedāvā interesantas publikācijas blogā un noderīgus materiālus par šo tēmu. Piedāvājam ieskatīties dažos no mūsu iepriekš publicētajiem materiāliem par finanšu pratību, tur atradīsiet vēl vairāk rakstu un noderīgu resursu:

 

Publikācijas blogā

 

Resursi

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Slika korisnika Aivars Lasmanis

    Kā radīt finanšu plūsmu?