chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Vijesti

Konsultacje społeczne w sprawie Europejskiego Filaru Praw Socjalnych

12/05/2016
Jezik: PL
Document available also in: EN HR DE PT FR LT EL SK CS RO ET LV SL FI BG NL

Komisja Europejska ogłosiła konsultacje społeczne online dotyczące nowej inicjatywy  - Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.

Celem Europejskiego Filaru Praw Socjalnych jest wskazanie podstawowych zasad wspierających sprawnie funkcjonujące i uczciwe rynki pracy oraz systemy bezpieczeństwa socjalnego w strefie euro. Inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do krajów strefy euro, jednakże kraje członkowskie UE mogą się do niej przyłączyć.

Konsultacje online będą trwały do 31 grudnia 2016 r. Więcej informacji o konsultacjach można znaleźć tutaj.

Marianne Thyssen, unijna komisarz do spraw zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników, powiedziała:

 „Największym wyzwaniem XXI wieku jest zmieniający się świat pracy. Globalizacja, cyfrowa rewolucja i nowe modele biznesowe mają bezprecedensowy wpływ na sposób, w jaki pracujemy. Musimy być gotowi, aby przewidywać te tendencje i rozwój sytuacji i mieć na nie wpływ.”

Komisarz Thyssen stwierdziła rownież: “Musimy zadać sobie zasadnicze pytania: czy polityka społeczna Unii Europejskiej i państw członkowskich jest adekwatna, w szerokim tego słowa znaczeniu, do potrzeb XXI wieku? W jaki sposób możemy zwiększyć adekwatność europejskiego modelu społecznego w przyszłości? Konsultacje, które dziś rozpoczynamy, stanowią pierwszy krok na drodze do opracowania Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.”

Źrodło: DG ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn