chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Vijesti

EPALE kopienas konference 2020: Kāda tā bija

23/10/2020
po Aldis Lazda
Jezik: LV
Document available also in: EN CS DE PL ES FR

Šo ziņu oriģināli angļu valodā publicēja EPALE Moderator.


 

Priecājamies paziņot, ka trešā – un pirmā pilnībā tiešsaistē organizētā konference – ir notikusi ar lieliem panākumiem. Tas viennozīmīgi apliecina, ka EPALE platforma ir paaugstinājusi savu potenciālu un ir spējusi šajā dramatiskajā gadā efektīvi atbalstīt pieaugušo izglītības kopienu.

EPALE kopienas konference notika 6., 7. un 8. oktobrī un pulcēja vairāk nekā 3 800 dalībnieku, tas ir, apmēram 1250 pieaugušo izglītības praktiķu dienā. Lielākais dalībnieku skaits – 1700 – tika sasniegts pirmajā dienā. Kopumā tika reģistrēti 500 “laiki” un 465 komentāri. Piedalīšanās plenārsēdēs bija iespējama bez reģistrēšanās, un paneļdiskusijām bija lieli panākumi.

Šajās dienās izkristalizējās četras tēmas:

  1. Jauktā tipa mācības: Atpakaļceļa nav. Pieaugušo izglītība notiek, apvienojot tradicionālās klātienes mācības ar tiešsaistes apmācībām.
  2. Personalizēta un individuāli piemērota apmācība: Pieaugušo apmācībai jāspēj piemēroties dažādām mērķa grupām, atšķirīgām vajadzībām un jauniem laika grafikiem. Šajā ziņā liela nozīme būs mākslīgajam intelektam.
  3. Izglītotāju apmācības!: Pieaugušo izglītotāju apmācība vairāk nekā jebkad agrāk ir galvenais priekšnoteikums, lai mēs varētu piemēroties jaunajām iespējām un jaunajam saturam.
  4. Sociālā iekļaušana un digitālā plaisa: Liels izaicinājums ir sasniegt pieaugušos, kuri atrodas smagos sociālekonomiskos apstākļos  – bez pieejas internetam, bez datora/planšetdatora vai bez pamatzināšanām un digitālajām prasmēm.

Daļa nacionālo koordinācijas iestāžu sniedza savu ieguldījumu, pēcpusdienās organizējot savas paneļdiskusijas vai darba seminārus. Tā bija interesanta attīstība, kas pasākumu bagātināja ar valodu daudzveidību. Mēs noteikti izmantosim šo pieredzi arī turpmāk.

Konferences ieraksti pieejami platformā (skat. apakšā norādītās saites).
Jo īpaši mēs iesakām noskatīties interviju ar Donaldu Klārka kungu par mākslīgo intelektu (intervija sākas ieraksta 31. minūtē).

Mēnesī EPALE apmeklē apmēram 130 000 pieaugušo izglītības praktiķu. Gandrīz 76 000 no viņiem ir mūsu kopienas biedri, kuri, ja tā var teikt, ir inficējušies ar brīnišķīgo EPALE vīrusu! Tas nav kaitīgs vīruss, bet gan vīruss ar pozitīvu efektu! Tas pozitīvi iedarbojas uz pieaugušo izglītības veselību un ir svarīga pašreizējā grūtā laika posma pazīme.

1. dienas ieraksts pieejams šeit.
2. dienas ieraksts pieejams šeit.
3. dienas ieraksts pieejams šeit.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email