chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Vijesti

V inovatívnom vedomostnom jazykovom kvíze si Slováci budú môcť už o týždeň zasúťažiť o super ceny

16/09/2020
po Monika Drinkova
Jezik: SK

Občianske združenie Edukácia@Internet (E@I), ktoré má za sebou množstvo úspešných podujatí aj online projektov na podporu učenia cudzích jazykov, prichádza tento rok s úplnou novinkou. Už o necelý mesiac sa budú môcť všetci Slováci nad 16 rokov zapojiť do interaktívneho vedomostného a súťažného LingvaKvízu , ktorý preverí ich bystrosť v témach spojených s cudzími jazykmi na celonárodnej úrovni.

LingvaKvíz odštartuje 25. septembra  (v predvečer Európskeho dňa jazykov) a bude možné sa doň zapojiť každý jeden deň až do 24. októbra. V tomto jednoducho hrateľnom kvíze bude účastníkom ponúknutých 12 otázok so štyrmi možnosťami, pričom vždy len jedna z nich pomenúva správnu odpoveď. Na každú otázku budú mať účastníci 12 sekúnd a cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov v závislosti od toho, či bola zvolená správna odpoveď a ako rýchlo bola zvolená. Zapojiť sa do kvízu bude možné pomocou smartfónu, tabletu či počítača a kvíz bude hrateľný buď priamo prostredníctvom vyššie uvedenej stránky alebo cez mobilnú aplikáciu. 

Partnerstvo na projekte potvrdilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Národná podporná služba EPALE Slovensko  a SAAIC- Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu. 

Hlavným dôvodom, prečo sa tím E@I rozhodol zorganizovať takéto podujatie je, aby u Slovákov vzbudili motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky, no taktiež aby sa zábavnou formou naučili veľa zaujímavých poznatkov o svetových jazykoch. LingvaKvíz je určený všetkým študentom stredných a vysokých škôl nad 16 rokov z celého Slovenska, no taktiež aj hocikomu inému, kto sa zaujíma o cudzie jazyky i našu rodnú slovenčinu. Traja náhodní účastníci kvízu budú automaticky zapojení do žrebovania o týždenné výhry a najlepších 100 súťažiacich získa na konci kvízu hodnotné ceny.

Ako hovorí Peter Baláž, koordinátor OZ Edukácia@Internet, ktoré podujatie organizuje: „V našom občianskom združení považujeme znalosť cudzích jazykov v súčasnej dobe za nevyhnutnosť a samozrejmosť. Zorganizovať LingvaKvíz sme sa rozhodli aj preto, aby sme aj v súčasnej neľahkej dobe celosvetovej pandémie motivovali ľudí k učeniu sa cudzích jazykov. Nesmieme zabúdať, že vzdelanie národa je nesmierne dôležité, pretože pomáha posúvať krajinu vpred.

Na nasledujúcich odkazoch si môžete pozrieť mediálne pokrytie dvoch najznámejších podujatí OZ Edukácia@Internet, ako aj promo-video z akcií: 

V prípade záujmu o spoluprácu môžete osloviť organizátorov LingvaKvízu prostredníctvom kontaktných údajov: Peter Baláž, E@I-koordinátor: peter.balaz@ikso.net / 0902 203369 alebo Peter Roman, PR a médiá, Edukácia@Internetpeter.roman@lingvafest.sk / 0908 963619. 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email