chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Resurs

Täiendkoolituse pakkumise vastavus tööturu vajadusele Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekoha näitel

Jezik: ET

Objavio Kadi Kass

Täiendkursuste vastavus tööturu vajadustele on väga aktuaalne teema, sest praegu on käimas Haridus- ja Teadusministeeriumi Euroopa Sotsiaalfondi toel programm «Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste arendamine», mille raames pakutakse tasuta täiendkursusi. Tööandjate vajadused muutuvad väga kiiresti. Et aktiivselt teguseda tööturul inimesed vajavad kvaliteetseid oskusi. Inimestel vajalike oskuste kindlustamises ja arendamises on täiendkoolitusel eriti oluline aga hariduse ja tööturu vajaduste kokkusobitamine on endiselt keeruline.

Lõputöö eesmärk on uurida välja, kuivõrd IVKHK Narva õppekoha täiendkursused vastavad tööturu vajadustele ning teha ettepanekuid, et IVKHK Narva õppekoht pakuks tulevikus enam täiendkursusi täiskasvanutele, et nad oleksid sisu ja kvaliteedi poolest tööandjate vajadustele vastavad.

Lähtudes uuringu tulemustest autor teeb ka üldisemat laadi ettepanekud IVKHK Narva õppekohale:

  • Pidevalt jälgida, millised muudatused toimuvad tööturul selleks, et enne täiendkursuste planeerimist alati uurida tööturu vajadust konkreetsel ajaperioodil.
  • Kursuste planeerimisel arvestada ametikohtade töö sisuga.
  • Kasutada olemasolevate partnerite nõustamist igale ametikohale esitavate nõudmiste osas.
  • Vähendada Narva õppekohal neid täiendkursusi, keda valmistatakse tööturu nõudlusest rohkem.
  • Pöörata tähelepanu konkreetsemalt ametikohtadele tööturul, keda Narva õppekoht ei valmista üldse, et tulevikus neid korraldada.

 

Tartu Ülikooli Narva kolledžis kaitstud lõputöö on avaldatud TÜ digitaalarhiivis DSpace.

Autor(i) resursa: 
Viktoria Timohhina
Datum objave:
Četvrtak, 15 lipnja, 2017
Jezik dokumenta
Vrsta resursa: 
Studije i izvješća
Država:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email