chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Vijesti

Social Impact Academy pokračuje v kontinuálnom vzdelávaní mladých ľudí

03/06/2020
po Peter Maľa
Jezik: SK

Projekt Social Impact Academy je zameraný na kontinuálne vzdelávanie mladých ľudí, ktorého cieľom je rozvoj ich silných stránok, realizácia ich ideí a zapojenie do občianskej participácie. Výstupom projektu budú verejnoprospešné projekty na tému aktívneho občianstva a sociálnych inovácií. Aktivitami projektu sú workshopy zamerané najmä rozvoj soft skills a hard skills. Cieľovou skupinou sú mladí ľudia, študenti stredných a vysoký škôl. Aktivity projektu pomôžu účastníkom rozvíjať podnikavosť, realizovať ich podnikateľské nápady a tým znížiť percento odchodu mladých ľudí z regiónu. Projekt obsahuje dva hlavné aktivity: vzdelávací modul Kurz mladého lídra a vzdelávací modul Inkubátor.

Vzdelávací modul Kurz mladého lídra

Cieľom online kurzu je využiť skúsenosti mladých, objaviť ich silné stránky a rozvíjať ich. Modul obsahuje 6 workshopov na témy: komunikácia, time-manažment, práca v tíme, osobná vízia, prezentácia svojho zámeru, “tréning trénera” (individuálne požiadavky účastníkov a ich tréning pred skupinou). Počas kurzu budú účastníci merať svoj posun a budú mať možnosť využiť koučing. Na konci bude zhodnotenie modulu s názvom „Podaj ďalej“, ktorého cieľom bude motivovať učastníkov pokračovať vo svojom rozvoji aj po ukončení kurzu. Kurz bude prebiehať od. 4. do 5. júna 2020.

Vzdelávací modul Inkubátor

Účastníci budú pracovať v tímoch a môžu spolupracovať so svojimi spolužiakmi alebo kamarátmi. Účastníci absolvujú päť workshopov a dve prednášky na tému aktívneho občianstva a sociálnych inovácií a budú mať za úlohu realizovať verejnoprospešný projekt. Projekty budú prezentovať pred komisiou, následne ich budú dva mesiace realizovať a testovať s finančnou podporou a s podporou mentorov. Na záver prebehne veľké vyhodnotenie, v rámci ktorého odborná komisia vyberie tri najlepšie projekty, ktoré získajú vecné ceny. Kurz bude prebiehať od 11. do 12. júna 2020

Projekt Social Impact Academy je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Prihlášku na vzdelávanie nájdete tu.

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email