chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

Resurs

Ewaluacja – obowiązek czy klucz do uproszczeń w realizacji programów operacyjnych

Jezik: PL

Objavio Beata Ciężka

Ukazała się praca zbiorowa podsumowująca IV Międzyregionalną Konferencję Ewaluacyjną (Toruń 2019): Ewaluacja – obowiązek czy klucz do uproszczeń w realizacji programów operacyjnych.


W publikacji można zapoznać ze stanowiskami i przemyśleniami dotyczącymi ewaluacji w kontekście różnych, niekiedy bardzo odmiennych perspektyw. W pracy opisywane są zarówno inspirujące koncepcje teoretyczne, jak i doświadczenia przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów i naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań ewaluacyjnych.

Zachęcam do zapoznania się z publikacją - w szczególności z podsumowaniem badań „Assessment of the Current State of Democracy, Human Rights and Governance (DRG) Evaluation in Europe” - zrealizowanych przez Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne. Omówieniu tego przedsięwzięcia i jego wyników poświęcony jest artykuł: "Aspekty demokracji, praw człowieka i dobrego rządzenia w polskiej ewaluacji" autorstwa p. Moniki Bartosiewicz-Niziołek i p. Jakuba Wróblewskiego.


Materiały archiwalne z konferencji - galeria, prezentacje i skrót wystąpień - są dostępne po linkiem: http://mojregion.eu/index.php/rpo/ewaluacja-szkolenia-konferencje

IV Międzyregionalna Konferencja Ewaluacyjna została zorganizowana przez Biuro Ewaluacji Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Konferencję swoim patronatem objęli: Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne.

Autor(i) resursa: 
Praca zbiorowa
Datum objave:
Srijeda, 1 travnja, 2020
Vrsta resursa: 
Nacionalna pitanja i politika
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email