Skoči na glavni sadržaj
Blog
Blog

Sotsiaalne kaasatus ja arvutiõpe

Kui pikaajalised töötud saavad mingit koolitust, siis selle lahutamatuks lisaks peaks olema arvuti kasutus

Tänapäeval on hulgaliselt töötuid, kes on kaotanud huvi ja usu tulemuslikult elus edasi minna.

Koolitasin töötuid, kes olid arvuti baaskoolituse läbinud. Koolituse suureks eesmärgiks oli, et nad oskaksid kasutada internetti omale töö leidmiseks. Juba esimeses tunnis selgus, et paljude arvutitasutamise oskused on väga piiratud. 

Töötukassa teeb imelist tööd toetades inimesi digioskuste omandamisel. Samas kurb on see, et kui koolitus on läbitud siis oma oskusi ei kasutata. Nii need ununevad ja koolituse kasu on tagasihoidlik.

Koolituse teiseks eesmärgiks oli sotsiaalse kaasatuse suurendamine. Interneti kasutamise oskus saab siingi abiks olla. 

Koolitusel leitakse tihti omale uusi tuttavaid kellega ka tulevikus võiks suhelda ja üksteist toetada. Töökaotanud ja üksi jäänud inimestele on hädavajalik koolituse väline suhtlus.

Olen seda meelt, et kui pikaajalised töötud saavad mingit koolitust, siis selle lahutamatuks lisaks peaks olema arvuti kasutus. Nii värskendatakse oma ununema kippuvaid teadmisi ja ollakse kursis eluks vajalike uudistega.

 

-- 

Tiiu Aavik on täiskasvanute koolitaja 

Login (0)

Users have already commented on this article

Prijavite se ili Registrirajte za postavljanje komentara.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Najnovije rasprave

EPALE rasprava: budućnost učenja odraslih

U srijedu, 8. srpnja 2020., od 10:00 do 14:00 sati, EPALE će biti domaćin online rasprave o budućnosti učenja odraslih. Razgovarajmo o budućnosti područja obrazovanja odraslih i novim izazovima i mogućnostima. Online raspravu vodit će stručnjakinja EPALE-a Gina Ebner, generalna tajnica EAEA-e.

Više