Skoči na glavni sadržaj
News
Vijesti

Kā jūsu mācību iestāde īsteno attālināto mācīšanos?

Līdz 14. aprīlim valstī ir pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs. 

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti. Vienīgais izņēmums ir centralizētie valsts pārbaudījumi (eksāmeni), kas joprojām norisināsies klātienē, skolās.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā tiek pārtraukti treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmu ietvaros. Ņemot vērā, ka visā valstī ir izsludināta ārkārtēja situācija, ir noteikts pārtraukt arī visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi), kā arī aizliegti visi pasākumi, sapulces, gājieni un piketi virs 200 cilvēkiem. 

Covid-19 vīrusa straujā izplatība ietekmē arī pieaugušo izglītības īstenošanu dažādās mācību iestādēs un institūcijās.

Šis ir laiks, kad daudzi jau izmanto un citi vēl tikai spers pirmos soļus attālinātu mācību organizēšanā. EPALE Latvija aicina neturēt sveci zem pūra, bet dalīties savā pieredzē:

  • Kā jūsu mācību iestāde šajā laikā īsteno pieaugušo izglītības programmas?
  • Kādas attālinātās mācību iespējas (platformas) jūs izmantojat?
  • Kādi ir plusi un mīnusi?
  • Ko no savas pieredzes ieteiktu citiem?

Reģistrējieties EPALE Latvija platformā un dalieties savā pieredzē. Instrukcija, kā platformā publicēt savu ziņu, skatīt zemāk.

 

Izglītības iestāžu pārstāvjus lūdzam aizpildīt Izglītības un zinātnes ministrijas organizētu anketu, kurā nepieciešams norādīt informāciju par attālinātu mācību nodrošināšanas iespējām savā skolā.Aptauja ir šeit >>Jūsu atbildes nepieciešamas, lai varētu sniegt labāku metodisko atbalstu skolām. 

Pašlaik attālinātās mācību iespējas skolās tiek īstenotas sadarbībā ar E-klase.lv, Uzdevumi.lv, Mykoob.lv un soma.lv. 

 

Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai par Covid-19 šeit:LR Veselības ministrijaSlimību profilakses un kontroles centrs 

Login (0)

Users have already commented on this article

Prijavite se ili Registrirajte za postavljanje komentara.

Želite li napisati članak?

Ne ustručavajte se to učiniti!

Kliknite na donju poveznicu i napišite novi članak!

Najnovije rasprave

EPALE rasprava: budućnost učenja odraslih

U srijedu, 8. srpnja 2020., od 10:00 do 14:00 sati, EPALE će biti domaćin online rasprave o budućnosti učenja odraslih. Razgovarajmo o budućnosti područja obrazovanja odraslih i novim izazovima i mogućnostima. Online raspravu vodit će stručnjakinja EPALE-a Gina Ebner, generalna tajnica EAEA-e.

Više