Skoči na glavni sadržaj
News
Vijesti

ZRUČNOSTI DO NEZNÁMEJ BUDÚCNOSTI – KONFERENCIA

Združenie podnikateľov Slovenska  (ZPS) je jediná podnikateľská organizácia na Slovensku, ktorá existuje už 30 rokov, vznikla v roku 1989. Medzi prioritami ZPS je (okrem iného) aj otváranie diskusie o závažných celospoločenských problémoch, vrátane vzdelávania. V tejto oblasti je pre ZPS prioritou zmena školstva zdola, zvýšením kapacity škôl učiť inovatívnym spôsobom a zameriavať sa na zručnosti pre budúcnosť. Podľa ZPS nie je správnou cestou, keď si jednotlivé segmenty ekonomiky presadzujú uspokojenie primárne vlastných potrieb v osnovách, ako napr. banky presadením finančnej gramotnosti, IT firmy presadzovaním IT zručností. ZPS presadzuje orientáciu škôl na rozvoj tzv. mäkkých zručností, charakterových vlastností a sociálnych schopností, ktoré zvýšia šance na úspešné riešenie problémov v podmienkach neustále zrýchľujúcich sa zmien a narastajúcej neistoty.

 

ZPS pripravuje tretí ročník konferencie o podnikateľskom vzdelávaní na tému

Zručnosti do neznámej budúcnosti

„nepripravujme absolventov pre svet, v ktorom žijeme, ale pre svet, ktorý príde.“

 

Zástupcovia súkromného sektora a vzdelávacej komunity budú diskutovať o tom, čo a ako učiť, ak chceme pripraviť absolventov pre svet, ktorí príde a povolania, ktoré dnes neexistujú. Podujatie je určené primárne pre riaditeľov škôl, ale tiež inovatívnych učiteľov, zástupcov vzdelávacej komunity a podnikateľov.

Na konferencii budú prebiehať diskusie s domácimi a zahraničnými odborníkmi o tom:

  • ako sa zmení trh práce a ktoré povolania zaniknú,
  • ako pripravovať absolventov na povolania budúcnosti,
  • ako konkrétne vedia podnikatelia pomôcť školám držať krok s dobou.

Organizátorom podujatia je Združenie podnikateľov Slovenska a hlavným partnerom Slovak Business Agency. Ďalšími partnermi sú: Združenie mladých podnikateľov Slovenska, Inštitút finančného a podnikateľského vzdelávania, Indícia, JA Slovensko, ŠIOV-Slovenské centrum cvičných firiem, Eduworld.sk

Konferencia sa uskutoční 13. februára 2020 v Bratislave, Hotel Park Inn, Rybné námestie 1.

Predbežný program a link na prihlásenie tu:

https://www.zps.sk/novinky/2019/3-rocnik-konferencie-o-podnikatelskom-vzdelavani-zrucnosti-do-neznamej-buducnosti

Login (0)

Želite li napisati članak?

Ne ustručavajte se to učiniti!

Kliknite na donju poveznicu i napišite novi članak!

Najnovije rasprave

EPALE rasprava: budućnost učenja odraslih

U srijedu, 8. srpnja 2020., od 10:00 do 14:00 sati, EPALE će biti domaćin online rasprave o budućnosti učenja odraslih. Razgovarajmo o budućnosti područja obrazovanja odraslih i novim izazovima i mogućnostima. Online raspravu vodit će stručnjakinja EPALE-a Gina Ebner, generalna tajnica EAEA-e.

Više